Zasada pierwsza - podstawy

Otrzymasz opis pracy wraz z każdym formularzem zgłoszeniowym. Aby uzyskać rozmowę kwalifikacyjną, wystarczy pokazać, że posiadasz umiejętności i doświadczenie do wykonywania pracy.

Aby podkreślić swoje umiejętności, musisz zapisać rzeczywiste przykłady głównych kryteriów, głównie w sekcji dotyczącej profilu osobistego i historii zatrudnienia. Pracodawcy sprawdzają również, czy posiadasz wymagane kwalifikacje & # 39; w ramach twojego obecnego szkolenia i kwalifikacji & # 39; dysponować Nagłówek

Wnioskodawcy, który spełnia wszystkie niezbędne kryteria i przeprowadzki, oferuje się rozmowę kwalifikacyjną.

Zasada druga - wyróżnij się

Większość kandydatów ma niezbędne kwalifikacje i doświadczenie, dlatego złożyli wniosek o to stanowisko. Musisz wyróżniać się z tłumu. Aby przyciągnąć uwagę, musisz użyć formularza zgłoszeniowego, aby podkreślić wyjątkową wartość, jaką możesz zaoferować IE. Jakie umiejętności lub cechy są potrzebne, aby zwiększyć zysk, obroty lub produkcję firmy itp.?

Jeśli masz unikalne umiejętności lub wyjątkowy punkt sprzedaży, możesz wnieść wartość dodaną do organizacji, do której aplikujesz. Na przykład, jeśli masz zamiar przekształcić firmy osiągające gorsze wyniki na skraju bankructwa w spółkę rentowną, firma w tej sytuacji & # 39; Nie mogę cię stracić

Zasada trzecia - dane osobowe

Pierwsza sekcja aplikacji jest prosta; Dodaj swoje dane kontaktowe, historię przeszłego zatrudnienia (wystarczy krótkie podsumowanie swojej roli i zadań, aby były odpowiednie do roli na stanowisku pracy) oraz swoje kwalifikacje. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z zasadami formularza wniosku i w razie potrzeby pisz czarnym piórem itp. Ważnym aspektem formularza aplikacyjnego jest praca, o którą się ubiegasz, oraz pola kodu pracy, ponieważ duże firmy co roku zatrudniają setki pracowników, a dział HR ma taką wiedzę. .

Zasada czwarta - profil jest królem

Kluczem do zabezpieczenia rozmów kwalifikacyjnych jest profil formularza aplikacyjnego, ponieważ ta sekcja potwierdza, że ​​masz podstawowe kryteria, których potrzebujesz, aby się sprzedać (co wyróżnia Cię z tłumu).

W opisach stanowisk dołączonych do formularza wniosku znajdziesz szczegółowe informacje na temat wymagań, które pracodawca chciałby wykazać w formularzu wniosku, oraz znaczenia, jakie pracodawca przywiązuje do poszczególnych kryteriów.

Kryteria pracy są rejestrowane według pożądanych lub istotnych kryteriów. Konieczne jest posiadanie wszystkich zasadniczych kryteriów i większości lub wszystkich pożądanych kryteriów. Jeszcze łatwiej jest, jeśli pracodawca w opisie stanowiska powie ci również za pośrednictwem formularza wniosku lub rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie zmierzy to kryterium.

Jeśli musisz dodać dodatkowe strony do formularza wniosku, dodaj je i zanotuj w formularzu wniosku (i podaj każdej stronie numer referencyjny), aby pracodawca nie przegapił tej ważnej informacji. Ponieważ jednak coraz więcej formularzy wniosków staje się dostępnych online, nie są wymagane żadne dodatkowe strony, ponieważ samo pole tekstowe jest duże. Zwróć uwagę na liczbę słów.

Zasada piąta - sprzedaj się

Użyj nagłówków, aby podzielić tekst na profil. Wymagania dotyczące kryteriów podstawowych stanowią najlepsze pozycje. Jeśli nie chcesz używać nagłówków, postępuj zgodnie z formatem, aby informacje nie były pomijane lub powielane w formularzu wniosku.

Zacznij od pierwszego akapitu. Krótkie podsumowanie, które podkreśla Twoje najlepsze mocne strony i umiejętności w 4-5 liniach i zapewnia wyróżnienie Twojej unikalnej oferty sprzedaży. Pierwszy akapit musi zafascynować pracodawcę i zachęcić go do dokładniejszego przeczytania twojego wyjaśnienia.

Unikaj pisania ogólnych informacji, takich jak „Jestem dobrym graczem zespołowym”. Napisz, jak twoje doświadczenie uczyniło cię dobrym graczem zespołowym. Pracodawcy szukają prawdziwych historii związanych z pracą, aby zademonstrować swoje umiejętności.

Musisz wykazać pracodawcy, że rozumiesz rolę zawodową, zadania i branżę. Najlepszym sposobem udowodnienia, że ​​masz tę wiedzę, jest odnotowanie, że spełniłeś podstawowe kryteria w poprzedniej roli.

Na końcu osobistego wyjaśnienia napisz krótkie podsumowanie, dlaczego ubiegałeś się o tę rolę. Dlaczego wybrałeś tę konkretną rolę i / lub organizację?

Przepisz aplikację jeszcze dwa razy, za każdym razem, gdy edytujesz swoje oświadczenie, usuwasz negatywny język i dodajesz więcej pozytywnych historii. Chcesz, aby to oświadczenie było tak dobre, jak to możliwe, aby zapewnić sobie gwarantowaną rozmowę kwalifikacyjną.

Zasada szósta - oszukiwanie aplikacji

Teraz masz wypełniony formularz wniosku, który naprawdę podkreśla Twoje mocne strony, umiejętności i wyjątkową ofertę sprzedaży. Teraz możesz zacząć od drugiej lub trzeciej pracy, o którą chcesz się ubiegać.

Aby zaoszczędzić czas na internetowych formularzach aplikacyjnych, zachowaj kopię wypełnionego formularza aplikacyjnego jako kopię roboczą i wykorzystaj go jako podstawę wszystkich przyszłych formularzy aplikacyjnych. Kiedy piszesz nowy formularz wniosku, skopiuj oświadczenie z oryginalnej aplikacji i wklej je do nowego. Edytuj każdą nową aplikację / profil, aby dopasować ją do nowej pozycji i firmy. Oszczędza to dużo czasu.