Dlaczego warto korzystać z Marketing Automation:

Automatyzacja marketingu polega na optymalizacji, od przywództwa pracowników po recenzje klientów i automatyzację powtarzalnych zadań wykonywanych przez dział marketingu. Ostatnie badanie przeprowadzone w Aberdeen mówi, że „firmy korzystające z automatyzacji marketingu widzą 53% wyższe współczynniki konwersji od swojej początkowej odpowiedzi na MMS i 3,1% wyższy wzrost sprzedaży niż osoby niebędące użytkownikami”.

Monitoruj koszty personelu:

Zoptymalizowana wydajność jest kluczem dla każdej firmy, niezależnie od tego, czy jest to firma typu start-up, czy większa organizacja. Oprogramowanie do automatyzacji może zwiększyć wydajność pracownika w celu konkurowania z 50-osobowym działem marketingu i sprzedaży poprzez optymalizację kryteriów dla konkretnej kampanii. Oszczędza to czas i wydajność, ponieważ codziennie tworzone są spersonalizowane zautomatyzowane treści do wiadomości e-mail.

Zwrot z inwestycji marketingowych:

Za pomocą tego oprogramowania możesz zautomatyzować sprzedaż krzyżową, wyprzedaże i monitorowanie klientów. Pomaga także oceniać programy marketingowe i ich wyniki na podstawie ich inwestycji, danych demograficznych i zachowań (między innymi kryteriami). Pomaga to również zwiększyć wartość klienta w całym okresie jego użytkowania. Możesz również podjąć świadomą decyzję o tym, gdzie chcesz zainwestować, zmieniając przebieg programu.

Koordynuj z zespołami marketingu i sprzedaży, aby zwiększyć odpowiedzialność:

Proces ten bardzo ułatwia znalezienie wąskich gardeł w Twojej firmie i zapewnienie wykwalifikowanych potencjalnych klientów we właściwym czasie. Raporty z lotu ptaka pomagają skutecznie wychwytywać potencjalnych klientów i zwiększać rozliczalność pracowników i działów. Zapewnia również natychmiastową i bezstronną informację zwrotną w celu ulepszenia ich kampanii opiekuńczych.

Wiadomość osobista:

Wszyscy uwielbiają spersonalizowane wiadomości e-mail. Za pomocą zautomatyzowanego procesu możesz pozbyć się bezosobowych, nieodpowiednich terminów lub po prostu zupełnie nieistotnych e-maili i uczynić je bardziej odpowiednimi. Za pomocą filtra zachowań możesz zwracać się do klientów na podstawie ich zachowań w Internecie i zwiększać wartość generowania potencjalnych klientów.

Udoskonalenie procesów marketingowych i zarządzania kampaniami:

Automatyzacja umożliwia prowadzenie kampanii wielokanałowej i zarządzanie nią w celu komunikowania się z odbiorcami przy jednoczesnym mierzeniu wszystkich nakładów pracy. Możesz także zmienić i ponownie skonfigurować kampanię, aby uzyskać nową stronę docelową, jeśli zmieni się Twój plan marketingowy. Za pomocą tego narzędzia możesz tworzyć rozwiązania wspierające te prawdziwe scenariusze.

Z powtarzaniem:

Dzięki tym narzędziom pracownicy mają czas na pracę nad bardziej kreatywnymi zadaniami po ręcznym powtórzeniu. Zwiększa produktywność i efektywność pracowników w znacznie łatwiejszy sposób.

Adresuj potencjalnych klientów i segmentację:

Niektóre narzędzia oferują opcje inne niż e-mail, pocztówka, wiadomość tekstowa, tweet lub połączenie telefoniczne, a kierowanie wielokanałowe obejmuje różne etapy podróży klienta. Oferuje łatwość, z jaką możesz adresować i segmentować swoich potencjalnych klientów i klientów. Możesz uchwycić właściwe działania od ludzi, aby zmienić ich w klientów.

Skuteczne zarządzanie potencjalnymi klientami i ocena:

Oprogramowanie do automatyzacji może pomóc w lepszym wykorzystaniu ograniczonych zasobów i rozwoju firmy.

W skrócie:

Pomysł korzystania z oprogramowania do automatyzacji może być zarówno snem, jak i koszmarem. Dzięki szeroko zakrojonym badaniom mającym na celu wybranie właściwego rozwiązania, aby je znaleźć, możesz przenieść je na wyższy poziom w swojej firmie. Może zrobić znacznie więcej niż tylko wysyłanie wiadomości e-mail, tworząc elastyczny i wyrafinowany system zapewniający lepszą wydajność i generowanie potencjalnych klientów.

Na rynku dostępna jest oferta oprogramowania do automatyzacji, która zapewnia rozwiązanie spełniające potrzeby biznesowe. Zrozumienie jego długoterminowych skutków jest najważniejszym czynnikiem w dzisiejszym świecie, w którym wszystko jest cyfrowe.