„Dobry glina” to najnowszy thriller nagradzanego autora Brada Parksa z Carterem Rossem.

32-letni Carter Ross jest reporterem śledczym w Newark-Eagle Examiner, największej gazecie w New Jersey; i uwielbia swoją pracę: „Jedną z podstawowych rzeczy, w które wierzę jako pisarz, jest to, że słowa mają moc poruszania ludźmi”.

Jego zaangażowanie w dziennikarstwo często prowadzi go na niebezpieczną drogę do odkrycia prawdy. a w czwartej książce Park tajemnica, chaos i radość trwają.

Darius Kipps, dwunastoletni weteran z Departamentu Policji w Newark, umiera z powodu rany postrzałowej w głowę w kabinie prysznicowej Czwartej Dzielnicy. a władze decydują, że to samobójstwo.

Dlaczego Dariusz miałby się zabić, skoro kochał swoją pracę, żonę i dzieci, a zwłaszcza długo oczekiwanego pięciomiesięcznego syna Jacquille'a?

Po rozmowie z wdową Dariusa Mimi Carter jest przekonany, że jego śmierć mogła nie być samobójstwem. i zaczyna się jego najnowsza przygoda.

Carter żyje prostym, samotnym życiem w Bloomfield, New Jersey ze swoim kotem Deadline. i nosi nudną, ograniczoną garderobę wykonaną z plisowanych spodni w dwóch kolorach, dwóch kolorach koszul i trzech odcieniach krawatów.

„Musisz wiedzieć, jaki smak lodów masz na tym świecie, a ja jestem waniliowy” - mówi Carter.

Tommy Hernandez wraca do gazety jako stażysta. Jest 24-letnim Kubańczykiem, Amerykaninem drugiej generacji, który jest „gejem jak dzień”. Carter i Tommy mają profesjonalny sojusz i obwiniają się nawzajem.

„Wiesz, jeśli naprawdę chcesz przejść na moją stronę, musisz coś zrobić z tymi spodniami”, mówi Hernandez.

Seksowna, 39-letnia Tina Thompson jest szefową Cartera. Duet gra romans na początku, w którym każdy ma inną agendę. Tina, która jest świadoma swojego malejącego zegara biologicznego, po prostu chce, aby Carter spłodził swoje dziecko. On chce więcej.

Konflikt powstaje, gdy Tina zdaje sobie sprawę, że walczy o uwagę Cartera ze strony Kiry O'Brien, niedawno zatrudnionej młodej biblioteki bibliotekarki.

Kira zaprasza Cartera na przyjęcie do picia absyntu na strychu jej przyjaciela Paula. Jego gotycki wygląd obejmuje różne kolczyki i tatuaże, a także czarny lakier do paznokci.

Paul bierze udział w interdyscyplinarnym programie doktoranckim „Death Studies” w Rutgers-Newark. oraz stażyści w biurze Essex County Medical Examiner, który daje mu klucz do wejścia po godzinach.

Po wypiciu zielonego miętowego płynu trio wyrusza na badanie ciała Dariusza Kippa w kostnicy, co prowadzi do szalonego doświadczenia faktów na temat jego śmierci.

Geoff Ginsburg, stażysta w Newark Eagle Examiner, został nazwany „Ruthie” w redakcji po sędzinie Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg. Aby monitorować Cartera, przypisuje Ruthie wspólną historię o mieszkaniu publicznym w Newark.

Carter jest świadoma swojej sztuczki i dziwnie przeciwstawia się jej grze, przekazując Ruthie opowieść o bezglutenowych barwnikach żywności ekologicznej, domowych testach ciążowych i nowo zainstalowanych toaletach w kamienicach Urzędu Miasta Newark.

Wielebny doktor Alvin LeRioux (znany również jako Pastor Al) jest drogim noszącym garnitury o wadze 300 funtów, który przewodzi miłości Zbawiciela do kościoła chrześcijańskiego. Zwołuje konferencję prasową z Mimi Kipps i prosi o dochodzenie w sprawie śmierci jej męża.

Carter jest podejrzliwy wobec swoich zamiarów, zwłaszcza gdy później prosi o zakończenie śledztwa.

Carter wkrótce będzie głęboko w wodach rodziny Czarnych Mafii. a jego Beatnik Chevy Malibu nie może się równać z plującym pociskami srebrnym Mercedesem klasy E z przyciemnionymi szybami, który jest zdeterminowany, by go zastrzelić.

Red Dot Enterprises przyspiesza akcję, zachęcając do strzelania starą bronią niskiego kalibru przez korytarz I-95, w tym rogatkę New Jersey.

„Dobry glina” oferuje typowy humor parków. Podczas wizyty w kościele pastora Al Carter powiedział: „Położyłem znak na rekwizycie, który powiedział: PROSZĘ WYŁĄCZYĆ TELEFON KOMÓRKOWY, GDY JESTEŚ W DOMU BOGA, i trzymaj się go na wszelki wypadek że Bóg jest gotowy uderzyć ”. ja z jego wersją opłat roamingowych. "

Każdy, kto ma związki z Newark, New Jersey lub regionem, będzie szczególnie lubił opowieści o parkach, ponieważ miasto stanowi centralne tło. The Garden State Parkway, Irvine Turner Boulevard; i linie takie jak „Nadal jestem facetem z Jersey. Agresywna jazda to prawo od urodzenia”.

Uznanie parków stanowi przykład, dlaczego odnosi on sukcesy. Oprócz powierzchownej wdzięczności dla swojego agenta, wydawcy itp. Parks przyznaje, że żyje wspaniałym życiem, zarówno osobistym, jak i zawodowym. i docenia jego czytelnictwo.

Kiedy czytasz książkę o Bradzie Parkach, doświadczysz jego eufeptycznej obecności w jego imieniu.

Brad Parks Minotaur Books publikuje wielu utalentowanych autorów tajemnic, w tym Lindę Castillo i Paula Doirona. Główna bohaterka Castillo, Kate Burkholder, jest byłym detektywem amiszów. Paul Doiron pokazuje Mike'a Bowditcha, głównego strzelca Maine. Nowa książka Castillo „Her Last Breath” zostanie wydana 18 czerwca 2013 r. Paul Doiron wyda utwór „Massacre Pond” 16 lipca 2013 r. Więcej informacji o tych autorach można znaleźć na stronie: http: // www .minotaurbooks.com.