Rodziny w całym kraju dążą do przewagi konkurencyjnej, która prowadzi do pewnego przyjęcia na studia. Nie tylko oceny, wyniki testów i wybór kursu są kluczowymi czynnikami, ale także zajęcia pozalekcyjne mogą odegrać ważną rolę w procesie rekrutacji na uniwersytety.

Chociaż nie ma tajnej formuły, która prowadzi do automatycznego przyjęcia do wybranej szkoły, istnieją wskazówki, o których należy pamiętać podczas zajęć pozalekcyjnych:

  • Nie wybieraj zajęć tylko dlatego, że dobrze wyglądają w aplikacjach na studia. Dobrym pomysłem jest strategiczne podejście do tego, w jaki sposób należy spędzać czas i energię, ale błędem jest wybór działania opartego na jego postrzeganej wartości dla uniwersytetów. Jeśli nie lubisz rządu, polityki lub spraw międzynarodowych, nie dołączaj do Modelu ONZ, ponieważ uważasz, że uzyskasz przewagę w aplikowaniu do szkoły. Istnieje możliwość, że nie wniesiesz cennego wkładu do tej grupy i że twoje członkostwo jest bardziej obciążeniem niż wzbogaceniem dla wszystkich zaangażowanych osób.
  • Nie pobieraj żadnych opłat w ciągu ostatnich dwóch lat szkoły średniej. Uczelnie mogą łatwo przejrzeć to oszustwo. Lepiej wybrać kilka działań, które Cię bardzo interesują, i odgrywać wiodącą rolę w tych organizacjach.
  • Różne szkoły przypisują inną wartość zajęciom pozalekcyjnym. Konsekwencją jest jednak to, że twoje członkostwo w klubach i zajęciach nie może zrekompensować ocen umiarkowanych do słabych. Więc jeśli musisz dokonać wyboru, studiuj zamiast dołączać do innej organizacji.
  • Jeśli aplikujesz do szkół konkurencyjnych, typowa usługa społecznościowa nie zrobi na tobie wrażenia. Na przykład wolontariat w lokalnym schronisku dla bezdomnych jest szlachetnym i satysfakcjonującym gestem. Uczniowie, którzy zrobili wrażenie w wybranych szkołach, zbudowali schronisko dla bezdomnych na swoim podwórku i zapewniają mieszkańcom lokalne warzywa, które uprawiali w sposób ekologiczny, z wszystkich materiałów nadających się do recyklingu (widzisz różnicę?).

Chociaż wybór zajęć pozalekcyjnych może być brany pod uwagę przy przyjmowaniu na studia, nie bądź tak podekscytowany przygotowaniami do college'u, że tracisz potencjalnie życiową pasję. Wiele różnych typów klubów i organizacji ma wielką wartość. Nie zapomnij porównać tego, co dobrze wygląda na studiach z tym, co wygląda dobrze w życiu codziennym. Być wiernym sobie jest zawsze najlepszą strategią.