Idealny prezent? Domowe wino!

Jeśli lubisz od czasu do czasu przygotować wino w domowym zaciszu, to zapewne doceniasz smak domowych alkoholi. Zapewne też wiesz, że nie ma nic lepszego od samego procesu produkcyjnego i oczekiwania na finisz. W tym artykule chcę podsunąć pomysł na pochwalenie się swoim wyrobem i wręczenie go w formie prezentu przy byle jakiej okazji. Jeśli do tej pory wino rozlewałeś do zwykłych butelek po opróżnionych już winach, to od dziś zmienisz ten nawyk.

Prezent

Domowe wino - dlaczego jest wyjątkowe?

 

Wyjątkowość domowego wina bierze się z jego składników oraz procesu fermentacji. W sklepach monopolowych trudno kupić dobre wino za mniej, niż 50 złotych. W domu możesz przygotować około 50 litrów bardzo dobrego wina i nie wydasz na ten cel więcej, niż 100 złotych. Domowe wino ma też ten plus, że może sobie dojrzewać latami. Wystarczy, ze schowasz zabutelkowany trunek do piwnicy i po kilku latach zmieni on smak i zwiększy swoją moc. Domowe wino jest wyjątkowe też ze względu na owoce. Jeśli do produkcji użyłeś owoców ze swojego ogródka, to Twoje wino zyskuje na wartości.

 

Twoje wino - Twoja marka

 

Nie powinieneś rozlewać swojego wina do starych butelek. Skoro stworzyłeś coś wyjątkowego, to powinieneś kupić butelki bez etykiety i zamówić naklejki z wybranym przez siebie napisem. W ten sposób podkreślisz swoje metody winiarskie i zyskasz sporo szacunku. Koszt zakupienia butelek to około 100 złotych (10 sztuk). Za etykiety zapłacisz pewnie tylko kilkanaście złotych. Wydane pieniądze zrekompensuje fakt, że wino z Twoją etykietą będzie stało na czyimś leżaku.

 

Idealny pomysł na prezent

 

Butelka wina mgłaby się wydawać bardzo banalnym prezentem, ale uwierz mi, że domowej roboty trunek ceni się o wiele bardziej. Przecież oddałeś się produkcji całym sercem i z pewnością smak Twojego wina jest rewelacyjny. Osoba obdarowana na pewno się ucieszy, ponieważ rzadko się zdarza (niestety) aby producent domowego wina uszczuplał własne zapasy. Możesz być przekonany, że Twoje wino nie zostanie opróżnione tego samego dnia po wręczeniu. Osoba obdarowana będzie je szanować i otworzy tylko przy bardzo poważnej okazji. Butelkę domowego wina najlepiej ofiarować świeżo upieczonej mamie czy dziecku z okazji wejścia w dorosłe życie. Takich prezentów się nie zapomina!