Filtracja alkoholu - jaki aparat wybrać?

Filtracja to najważniejszy etap w produkcji alkoholu. Dzięki filtracji pozbywasz się ciał obcych ze swojego trunku i sprawiasz, że jest on klarowny. Amatorzy destylacji może o tym nie wiedzą, ale nawet najlepszy destylator nie zapewni czystości alkoholu. Będziesz potrzebował urządzenia do filtrowania i to, jaki sprzęt wybierzesz zależy od Twoich możliwości finansowych.

Alkohol

Do 200 złotych

 

Jeśli masz 200 złotych, to bez problemu nabędziesz prosty aparat do filtracji destylatów. Nie jest to zbyt skomplikowane urządzenie. Składa się z 10 litrowego pojemnika, dozownika do regulacji przepływu, wężyka do odpowietrzania, kilku rurek i końcówek zamykających ze zlewką. Nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że filtr możesz wykonać samemu. To bardzo niebezpieczne! Wiele osób przekonało się dopiero w szpitalu, dlaczego praca przy produkcji alkoholu wymaga odpowiedzialności i minimum wiedzy o higienie.

 

A może zestaw? Zapłacisz stówkę więcej!

 

Za 300 złotych kupisz destylator wraz z filtrem. Cały zestaw ma to do siebie, że pozwala na produkcję alkoholu bez zamartwiania się o to, czy do Twojego destylatora będzie pasował filtr zakupiony w sieci. Zestaw za 300 złotych bardzo szybko się zwraca. Składa się z szybkowaru oraz chłodnicy. Do tego dochodzą rurki oraz regulatory przepływu. Pojemność destylatora to pięć litrów, ale można się skusić na większy zestaw tyle, że będzie on po prostu droższy.

 

Filtr

 

Jeśli potrzebujesz jedynie filtra, to powinieneś rozejrzeć się za produktami firmy Kega. Jest to jeden z najbardziej znanych producentów filtrów, destylatorów i zestawów do produkcji domowego alkoholu. Nie poleca się jednak takiego rozwiązania, bo nie do każdego destylatora dopasujesz odpowiedni filtr. Musisz mieć to na uwadze, jeśli Twoje finanse są ograniczone.

 

Produkcja alkoholu w zaciszu domowym to sporo zabawy, nauki i zdobywania doświadczenia. Dopiero po kilku próbach dojdziesz do wprawy. Pamiętaj, że najlepszy alkohol to domowy alkohol, ponieważ nie zawiera żadnej chemii i nie jest pasteryzowany.