Szukając nazw domen, większość ludzi jest zdezorientowana, czy powinny być usatysfakcjonowane adresem dot-com czy adresem kropkowym. Jest to tym bardziej aktualne, że adresy sieciowe stają się coraz bardziej popularne i przyjazne dla użytkowników w Internecie.

Istnieje kilka ważnych faktów, które należy rozpoznać przed podjęciem decyzji o adresie sieci punktowej. Bardzo często, gdy ludzie muszą zapisać adres strony internetowej w pamięci, nie zapamiętują sieci punktów, a pierwszym miejscem, które sprawdzają, jest podany adres z zakończeniem kropki. Często, jeśli go tam nie znajdziesz, trudno pomyśleć o powtórzeniu wyszukiwania z siecią punktową. To zagubiony gość, a może nawet potencjalny klient.

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że istnieje coraz więcej dowodów na to, że coraz więcej osób trafia na stronę internetową po usłyszeniu o niej od znajomego lub znajomego, zobaczeniu reklamy w telewizji, wysłuchaniu lub przeczytaniu czegoś na temat strony internetowej. Kupując adres strony internetowej w pamięci, bardzo niewielu zapamięta wyraźnie punktowy adres sieciowy, jeśli jest to nazwa domeny, którą wybrałeś.

Doceńmy jednak fakt, że znalezienie dobrego adresu Dotcom nie będzie trudne. Po latach użytkowania nie ma krótkiej chwytliwej nazwy, którą można sobie wyobrazić, że nie została jeszcze podjęta. Nie wspominaj nawet o przyjaznych dla wyszukiwarki nazwach domen, które są praktycznie niemożliwe do uzyskania. To jest powód, dla którego ludzie często są zadowoleni z adresu sieci punktowej. Inni nawet nie zadają sobie trudu, aby rozpocząć wyszukiwanie z domenami Dotcom. To duży błąd, chociaż dobre domeny dotcom nie są dostępne, co już rozpoznaliśmy.

Przed rezygnacją i przejściem na Dot Net należy dołożyć wszelkich starań, aby zabezpieczyć domenę Dotcom. Na przykład możesz spróbować wyszukać porzucone nazwy domen. W rzeczywistości jest całkiem możliwe, aby zabezpieczyć dość dobrą domenę dotcom, starając się być naprawdę kreatywnym i nie przyspieszać tego procesu. Możesz być pewien, że dodatkowy wysiłek i czas, który zainwestujesz, będą tego warte, co przyniesie większy sukces, jeśli zaczniesz szukać ruchu. Jeśli po prostu nie możesz uzyskać domeny dotcom, domena kropka jest dobrym drugim wyborem.