Automatyzacja firmy to nie tylko miła rzecz. W dzisiejszych czasach jest to absolutna konieczność. Dlaczego warto tracić niepotrzebny czas na zadania administracyjne lub inne powtarzalne zadania, spędzać więcej czasu na rozmowach z potencjalnymi klientami lub klientami lub po prostu pracując nad rozwojem firmy?

Dzięki różnorodnym narzędziom online automatyzacja procesu sprzedaży, marketingu i obsługi klienta może być łatwa.

Zautomatyzuj procesy sprzedaży
W idealnym przypadku zespół sprzedaży powinien rozmawiać tylko z osobami, które są już wykwalifikowane, które dokładnie wiedzą, czego chcą i które chcą podpisać umowę. W rzeczywistości? Zbyt często zespół sprzedaży spędza cenny czas na rozmowach z potencjalnymi klientami, którzy po prostu depczą po oponach i nie chcą się angażować.

Automatyzując niektóre aspekty procesu sprzedaży, możesz pomóc zespołowi zbliżyć się do tego ideału. Jednym ze sposobów jest dodanie kalkulatora ceny do swojej witryny. W ten sposób potencjalny klient może wybrać poziom produktu lub usługi oraz porównać funkcje i zalety. Możesz ustalić, czy mają budżet na zatrudnienie cię w ogóle, co oznacza, że ​​rozmowa sprzedażowa skupia się na korzyściach płynących z pracy z tobą, a nie na kosztach.

Dobry przykład kalkulatora cen można znaleźć na poprawionej stronie internetowej HubSpot lub w darmowym kalkulatorze kwot 401 (k) na szczycie CPA.

Automatyzując proces monitorowania sprzedaży, sprzedaż spędza więcej czasu na rozmowach i zamawianiu potencjalnych klientów.

Innym sposobem udostępniania zespołu sprzedaży jest skonfigurowanie usługi automatyzacji planowania spotkań. Jej zespół sprzedażowy obawia się, że może być zmuszona do odwiedzania potencjalnych klientów za pośrednictwem poczty e-mail, aby znaleźć czas na spotkanie.

Poproś swój zespół o skonfigurowanie dostępnych bloków czasowych, włączenie ich do kalendarza, a potencjalni klienci Voila mogą wybrać, który czas jest dla nich najlepszy. To sprawia, że ​​rozmowa ze sprzedażą jest łatwa. Docenią to Twoi potencjalni klienci (i Twój zespół).

W końcu automatyzacja kolejnych wiadomości e-mail dotyczących sprzedaży oznacza, że ​​nie musisz spędzać całego dnia na śledzeniu potencjalnych klientów, ale mówieniu i zamykaniu potencjalnych klientów. Po skonfigurowaniu narzędzia, takiego jak sekwencje HubSpot CRM, możesz wykonać połączenie, wstawić odprowadzenie do sekwencji i wykonać kolejne kroki. Możesz podać materiały referencyjne, studia przypadków i inne przydatne informacje w kolejnych wiadomościach e-mail oraz ustawić kolejne połączenie w celu zamknięcia transakcji.

Zautomatyzuj procesy marketingowe
Marketing jest zdecydowanie największym źródłem oszczędzających czas pomysłów na automatykę. Zaczyna się od automatycznej segmentacji listy w narzędziu marketingowym. Możesz tworzyć listy na podstawie danych kontaktowych i przeglądać potencjalnych klientów marketingowych, potencjalnych klientów sprzedaży i potencjalnych klientów w systemie, ale nigdy nie kupuj wszystkiego na pierwszy rzut oka. W zależności od formularzy możesz także zobaczyć, czym są zainteresowani, jaka jest ich największa potrzeba i kiedy próbują rozwiązać problem.

Na podstawie powyższych list możesz skonfigurować przepływy pracy lub kampanie kroplowe w celu wysyłania e-maili do potencjalnych klientów i kierowania ich do sprzedaży. Osoba zainteresowana jedną z Twoich usług może nie być zainteresowana inną usługą. Chcą móc wysyłać im treści, które są odpowiednie dla ich zainteresowań, zamiast wysyłać je pocztą e-mail. Możesz wykorzystać przepływy pracy jako sposób na zarządzanie kadrami potencjalnych nowych pracowników i automatyczną zmianę zapisów kontaktów na podstawie kliknięcia w wiadomości e-mail.

Media społecznościowe to zadanie, na którym większość marketerów spędza zbyt dużo czasu. Prostą automatyzację, taką jak automatyczne publikowanie nowych postów na blogu na Twitterze lub Facebooku, można łatwo skonfigurować. Narzędzia takie jak Edgar pozwalają konfigurować obszary tematyczne i automatycznie publikować informacje na podstawie ustalonego harmonogramu.

Zautomatyzuj obsługę klienta
Wspieranie klientów po sprzedaży jest jedynym sposobem na utrzymanie ich na dłuższą metę. Wszyscy wiemy, że utrzymanie obecnego klienta jest lepsze niż znalezienie nowego. Gdy klienci lub klienci mają pytania, niezwykle ważna jest terminowa i dokładna odpowiedź na te pytania.

Możesz zautomatyzować część tego procesu przy użyciu dwóch metod wsparcia: biletów pomocy technicznej i baz wiedzy. Szereg narzędzi do zarządzania projektami ma również metodę obsługi zgłoszeń, czy to zwykły e-mail wysłany do tablicy Trello, czy pełnoprawny system, taki jak Salesforce lub Teamwork Desk. Niezależnie od tego, czego używasz, ułatw swoim klientom otrzymywanie pytań przed Tobą i ze skrzynki odbiorczej.

Baza wiedzy oznacza, że ​​często zadawane pytania mogą stać się cennym źródłem informacji dla nowych klientów. Możesz otrzymać bilety pomocy technicznej na elementy bazy wiedzy po otrzymaniu i utworzyć ten zasób przy każdym żądaniu pomocy technicznej.

Wreszcie, tworzenie pętli informacji zwrotnej dla obsługi klienta oznacza uzyskiwanie informacji ilościowych i jakościowych zamiast polegać na instynkcie jelita. Może jest ktoś z twojego zespołu, który jest niesamowicie dobry w lojalności i po prostu go nie widziałeś, a może ktoś upuszcza piłkę i musisz porozmawiać.

Świetnym programem do konfiguracji pętli zwrotnej, której używam dla moich klientów, jest termometr klienta. Możesz wybrać inny & # 39; Termometr & # 39; na sprzedaż, marketing, wsparcie i wyjątkowe czasy, takie jak on-boarding. Sparuj to ze zautomatyzowanym przepływem pracy i musisz skonfigurować tylko raz.

Jakie procesy chcesz wspierać w automatyzacji? Które zadanie wykonujesz cały czas, którego wolisz nie wykonywać? Wyślij mi e-mail i daj mi znać.