Jako były franczyzodawca i po tym, jak pomagałem znajomym kupować firmy franczyzowe, widziałem kilka rzeczy wypełniających wnioski o franczyzę. Wiele osób próbuje wznowić oszukiwanie, ale w świecie franczyzy to naprawdę zły błąd.

Na przykład, jeśli wypełniasz formularz wniosku o franczyzę, a następnie go podpisujesz, może okazać się, że franczyzodawca może wykorzystać to przeciwko tobie w przyszłym procesie sądowym i oświadczyć, że mówiłeś prawdę, że w pierwszej kolejności przekaże ci franczyzę nie sprzedał miejsca, więc dają przewagę w sporze sądowym. Oprócz tego problemu, naprawdę złym precedensem jest ubieganie się o franczyzę na początku relacji franczyzowej.

Widzisz, franczyzodawca i tak musi się dowiedzieć. Byłoby tak samo, gdybyś okłamał swojego przyszłego męża lub żonę przed ślubem, a franchising był porównywany do pewnego rodzaju małżeństwa przez prawie wszystkich w branży w tym czy innym czasie. Zrób sobie przysługę, tak, wysuń swoją najlepszą stopę do przodu i zrób wszystko, aby wyglądać jak najlepszy kandydat do wyboru, ale powiedz prawdę.

Cokolwiek robisz, nie kłam o swojej zdolności do finansowania lub płacenia za franczyzę, ponieważ potrzebujesz kapitału obrotowego i przepływów pieniężnych, aby przetrwać na początku. Jeśli kłamiesz, możesz zawieść i wszystko stracić. Pamiętaj również, że franczyzodawca chce gracza zespołowego, mocnej ładowarki i kogoś, kto dumnie reprezentuje markę najlepiej jak potrafi. Zawsze szukałem tego wśród akceptowanych przez nas franczyzobiorców. Proszę o tym pamiętać.