Jeśli szukasz najlepszego kremu przeciwzmarszczkowego na rynku, to prawdopodobnie dlatego, że nie znosisz pomysłu na zastrzyki z botoksu, peeling diamentowy lub zabieg kosmetyczny, aby pozbyć się zmarszczek. Masz rację, najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy na rynku, a także takie podejście medyczne może zapewnić niesamowite rezultaty. Ale skąd wiesz, który działa, a który jest najlepszy?

Wielu z nas ma świadomość marki. Na półce jest coś, co widzieliśmy mocno promowane lub polecane przez popularną celebrytę, i kupujemy to bez drugiego spojrzenia na składniki. Wielokrotnie mówiono nam, że o wiele mądrzej jest wybierać marki, które mają już historię sukcesu i są wysoko oceniane przez samych konsumentów niż marki, które dopiero wchodzą na rynek i których nie kupujemy. Jeszcze niewiele wiem.

Jeśli spojrzysz na listę składników, którym wiele z tych produktów zaufało od lat lub które są nazywane „najlepszym kremem przeciwzmarszczkowym na rynku”, zszokuje Cię informacja, że ​​zawiera niebezpieczne substancje i dla mnie powinno co czyni je nieefektywnymi. Dlaczego, ponieważ nie powinien zawierać klauzul „ale”, jeśli jesteś całkowicie skuteczny. Nie powinno być żadnych konsekwencji.

Niebezpieczne substancje w kremach przeciwzmarszczkowych

 • Triclosan. Triclosan jest stosowany w wielu kremach przeciwzmarszczkowych ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne. Ale czy wiesz, że triklosan jest również środkiem chwastobójczym? Czy naprawdę chcesz czegoś wystarczająco silnego, aby zabić chwasty na twarzy?
 • BHA / BHT. Wiele kremów przeciwzmarszczkowych wykorzystuje to jako środek konserwujący, ale istnieją badania, które łączą tę substancję z rakiem i wzrostem guza.
 • Hydantoina DMDM. Służy również jako środek konserwujący w kremach przeciwzmarszczkowych. Może jednak osłabić układ odpornościowy.
 • TEA lub trietanoloamina. HERBATA (jak BHA / BHT) jest również stosowana w celu przedłużenia okresu przydatności kremów przeciwzmarszczkowych i ma działanie rakotwórcze.
 • oleju mineralnego. Nie daj się zwieść nazwie. Być może pomyślałeś, że oleje mineralne są dobre, ponieważ służą do nawilżania skóry. Ponieważ zapewniają skórze wilgoć, niestety również zatykają pory skóry i przyspieszają starzenie się skóry.
 • Mocznik. Mocznik jest również środkiem nawilżającym dla skóry, ale także rakotwórczym.
 • Toulene. Toulene pochodzi ze smoły węglowej i służy do intensyfikacji zapachu kremów przeciwzmarszczkowych. Jednak Toulene jest bardzo toksyczny. Może powodować uszkodzenie narządów i niedokrwistość.

Jak szukać najlepszego kremu przeciwzmarszczkowego

Więc kiedy szukasz najlepszego kremu przeciwzmarszczkowego:

Upewnij się, że nie zawiera żadnego ze składników wymienionych powyżej. Zamiast tego poszukaj następujących składników:

 • Cynergy TK - funkcjonalna keratyna, która umożliwia odrost elastyny.
 • Kwas hialuronowy - stymuluje naturalną produkcję kolagenu.
 • Naturalny przeciwutleniacz, taki jak zielona herbata - zwalcza wolne rodniki i chroni skórę przed uszkodzeniami słonecznymi
 • Składniki odżywcze - witaminy C, E i A oferują skórze wiele korzyści. Leczą i naprawiają uszkodzone komórki i ułatwiają odnowę komórek, jednocześnie odżywiając skórę. Mówi się również, że witamina E pomaga zatrzymać wilgoć.
 • Naturalne nawilżacze - olej słonecznikowy, olej z awokado, olej kokosowy z pierwszego tłoczenia i masło kakaowe mają naturalne właściwości nawilżające, które zwiększają skuteczność kremów przeciwzmarszczkowych.
 • Poszukaj pieczęci, która gwarantuje, że produkt jest w 100% ekologiczny lub naturalny.
 • Upewnij się, że produkt został przetestowany klinicznie i jest bezpieczny.

Najlepszym kremem przeciwzmarszczkowym może być wszystko. I nie jest trudno znaleźć, jeśli wiesz, jaki jest obecnie najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy na rynku.