Są pewne rzeczy, na które wszyscy mężczyźni narzekają po zakończeniu miesiąca miodowego. Takie rzeczy jak ona nie muszą tak często wychodzić, weekendy spędzają na sprawdzaniu listy rzeczy do zrobienia lub spędzają brunch ze swoimi teściami w każde niedzielne popołudnie. Oczywiście problemy te nie zmieniają się w życiu, ale mogą nieco obciążać związek pary. Na szczęście większość tych problemów można łatwo rozwiązać przy niewielkiej współpracy przetargowej i negocjacjach. Co się stanie, jeśli wystąpią problemy zagrażające podstawom małżeństwa? Jeden z tych tematów dotyczy uczuć. Jeśli kobieta przestaje się kochać, czy mąż może coś zrobić, czy też ma żyć w dystansie fizycznym i chłodnym od współmałżonka?

W rzeczywistości mąż musi zrobić coś tak szybko, jak to możliwe, kiedy jego żona już nie kocha. Fizyczne i emocjonalne uczucia są niezbędnymi składnikami szczęśliwego małżeństwa. Bez niej związek staje się powłoką tego, co mogłoby być, a mąż zacznie się denerwować swoją żoną i jej potrzebą powstrzymania ciepła. Jeśli ty i twoja żona byliście rodzajem pary trzymającej się za ręce, kiedy szliście obok siebie, lub ukradliście pocałunki, kiedy oboje zmywaliście naczynia, zrozumiałe jest, dlaczego teraz nie przegapicie tego. Pod wieloma względami jest to wyraźny znak, że kobieta jest mniej emocjonalnie bliska swojemu mężowi, kiedy przestaje się kochać. Oczywiście ignorowanie czegoś takiego może prowadzić tylko do wielu problemów małżeńskich.

Jest kilka rzeczy, które mogą okazać się bardzo pomocne, jeśli chcesz ponownie połączyć się z tobą. Po pierwsze, okaż jej więcej uczuć. Przede wszystkim możesz czuć się trochę nieswojo, szczególnie dlatego, że czujesz, jakbyś naciskał na małżonka. Staraj się nie widzieć tego z tego miejsca. Zamiast tego pomyśl o tym jako o przewodniku. Dając swojej żonie dodatkowe uczucie, może poczuć się bardziej doceniana przez ciebie. Kiedy kobieta wyczuje te rzeczy, wszelkie bariery emocjonalne, które mogła zbudować, rozpadną się. Całując ją, gdy nadarzy się okazja, by bardziej pocierać ramiona, lub po prostu złapać ją za rękę, gdy oboje oglądacie telewizję, dasz jej wgląd w to, co jest w twoim sercu. Gdy tylko to poczuje, jest bardziej otwarta na powrót tych działań.

Jednym z mierników silnego i połączonego małżeństwa jest to, jak otwarta i uczciwa jest komunikacja między partnerami. Jeśli ty i twoja żona nie zadajecie sobie trudu, aby przedyskutować wasze małżeństwo, z pewnością może to pomóc im nie wykazać poziomu uczucia, jaki kiedyś mieli. Nawet jeśli oboje prowadzicie niezwykle satysfakcjonujące i pracowite życie, musicie poświęcić trochę czasu na komunikację. Powinieneś przejąć inicjatywę i zaprosić żonę na smaczny obiad w cichej i relaksującej restauracji. Skorzystaj z okazji, aby przedyskutować swoje małżeństwo i wszystko, co Cię niepokoi. Kiedy to zainicjujesz, pokaż żonie, jak bardzo cenisz małżeństwo i ją. Z pewnością posłuży jako katalizator dla bardziej otwartego dialogu między wami, a także utoruje wam drogę powrotu do satysfakcjonującej bliskości, o której zawsze marzyliście.