Sieć stale się zmienia i ewoluuje. A kiedy pojawiają się nowe technologie, stare są wycofywane lub ulepszane. Bardzo ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i stosować je w swoich projektach. Oto podsumowanie technologii obecnie popularnych w tym obszarze:

Progresywna aplikacja internetowa

Zasadniczo są to aplikacje internetowe lub witryny, które wyglądają jak aplikacje mobilne, szczególnie jeśli chodzi o funkcjonalność i wygląd. Jest to połączenie przeglądarki internetowej i natywnych funkcji aplikacji mobilnych, aby zapewnić użytkownikowi wrażenia podobne do aplikacji, które są odpowiedzialne za jego rosnącą popularność. PWA został zaproponowany przez Google kilka lat temu i oferuje kilka zalet. Niektóre z nich obejmują natychmiastowe ładowanie, powiadomienia wypychane i zwiększoną liczbę konwersji, a także możliwość dodania aplikacji PWA do ekranu głównego użytkownika.

Wzrost liczby chatbotów

Klient jest królem, klient ma zawsze rację! Jest wystarczająco dużo aforyzmów, aby pokazać, jak cenny i ważny jest klient. Firmy zawsze dążą do poprawy obsługi klienta i zadowolenia klientów. Dzięki chatbotom mogą to robić przez całą dobę, 365 dni w roku. Te chatboty mogą odpowiadać na często zadawane pytania, prowadzić użytkowników do właściwych informacji, a także, między innymi, organizować spotkania. Jest to bardzo przydatna i wydajna funkcja.

Motion UI Matters

Strona internetowa powinna być prosta, łatwa w nawigacji, a przede wszystkim intuicyjna. Tutaj pojawia się interfejs użytkownika Motion, który pierwotnie był popularny w aplikacjach mobilnych. W ten sposób możesz stworzyć funkcjonalną i dobrze zaprojektowaną stronę internetową. Osiąga się to między innymi za pomocą animacji, kursorów, nagłówków i przejść, aby Twoja strona wyróżniała się na tle konkurencji.

Technologia Blockchain

Modne obecnie słowo to blockchain. Możesz połączyć go z kryptowalutą. Zasadniczo jednak umożliwia zbiorowe przechowywanie i informacje o danych, które są dystrybuowane na tysiącach komputerów na całym świecie. Oznacza to, że prawie niemożliwe jest zniszczenie lub zhakowanie łańcucha bloków, a dane są publiczne i dostępne dla każdego, kto ich potrzebuje. Między innymi może służyć do zdecentralizowanego przechowywania plików i sprawdzania łańcucha dostaw. Ta technologia jest na zaawansowanym etapie i jest często stosowana w tworzeniu stron internetowych.

Witryny z jedną stroną

Nasza uwaga jest niewielka. Zbyt wiele się dzieje, zbyt wiele rzeczy, które wymagają naszej uwagi. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę okoliczności, że nowy trend na stronach internetowych wymaga jednej strony. Oznacza to, że możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz na jednej stronie, co jest oczywiście łatwe w nawigacji! Możesz przejść do różnych części strony, przewijając lub klikając łącza. Tego typu strony działają dobrze na telefonach komórkowych. Ponadto koszty opracowania, projektowania i hostingu są utrzymywane na niskim poziomie ze względu na prostotę projektu.

Zmiana jest stała, a jest to szczególnie prawdziwe w świecie tworzenia stron internetowych. Firmy muszą przejąć inicjatywę i być na bieżąco.