seo" data-max-rows="2">

Historie muzyczne oferują czytelnikom (słuchaczom? Widzom?) Emocjonalnie satysfakcjonującą podróż przez świat muzyki, podczas gdy Holly E. Tripp splatają historie ponad 40 autorów i artystów z 11 krajów i opowiadają własnymi słowami i mediami, jak muzyka wpływa na jej życie ma. Uważam, że jest to bardzo poruszająca książka.

Tripp dorastała w muzycznej rodzinie i była zafascynowana historiami swojej prababki, szczególnie tymi, w których odbywała „jam session” przez telefoniczne przyjęcie. Jej rodzice dali Trippowi gitarę w wieku 16 lat i od tego czasu pisze i gra muzykę. Ale po nagłej śmierci brata w pełni zdała sobie sprawę z wpływu muzyki na emocje - i uzdrowienie - kiedy piosenki, które do niej wracały, zbliżyły go do niej i pomogły jej uporać się z jego śmiercią.

Kiedy zaczęła tę książkę, Tripp powiedziała, że ​​poprosiła autorów i artystów o wkład, ponieważ myślała, że ​​będzie miała szczęście, jeśli zdobędzie 100. Zamiast tego do jej skrzynki odbiorczej wlało się ponad 1000 osób, starannie wybierając te, które według niej reprezentowały ogół ludzi, i najlepiej wyjaśniając wpływ, jaki muzyka wywiera na jednostki, zapewniając rozrywkę, nadzieję, uzdrowienie i wpływ na ich życie. Rezultatem jest interaktywna książka multimedialna z opowiadaniami, wierszami, zdjęciami, muzyką i filmami, które czytelnicy mogą słuchać i oglądać na swoich urządzeniach mobilnych.

Uwielbiam strukturę antologii. Pierwszy wiersz (który czytałem poecie) dotyczy muzyki utkanej w starym domu od pokoleń. Potem historie rozwijają się z czasem, wraz z artystami & # 39; Historie z dzieciństwa do dorosłości o tym, jak muzyka wpłynęła na jej życie. Moje ulubione zdjęcie znajduje się na końcu książki ze starą parą dłoni ściskających notatki. „Muzyka” - mówi Tripp - „wykracza poza religię, rasę, język, a nawet czas”.

Są zabawne historie o muzyce i dzieciach; potężny wiersz o marszach na prawa obywatelskie; i opowieść o tym, jak muzyka pomaga ojczyźnie Bośni leczyć się po wojnie. Są imponujące historie o tym, jak muzyka Mozarta trafia do więzienia, a muzyka rockowa jest stosowana w leczeniu depresji. Jest też historia podróżujących muzyków od początku do grupy, która co roku uczestniczy obecnie w Massachusetts Walking Tour. Kolejna historia (z muzyką) wiolonczelisty - łączenie pokoleń przez Saint-Saëns & # 39; „Le Cygne” - miło czytać i słyszeć. Wybór ulubionego jest prawie niemożliwy, ale naprawdę poruszyła mnie historia wywiadu z Glenem Campbellem krótko po zdiagnozowaniu u niego choroby Alzheimera w 2011 roku.

Stories of Music to cudowna książka, którą ciężko mi było odłożyć. Czasami miałem łzy w poruszających przykładach tego, jak muzyka dotykała życia - i często je ratowało. Uśmiechnęłam się również, gdy artysta opisał, jak dzieci na Haiti uwielbiają grać po jedzeniu, tym bardziej podekscytowane muzyką niż jedzeniem.

Tripp wykonał świetną robotę ożywiając muzykę i pokazując, że muzyka faktycznie mówi uniwersalnym językiem. Bez względu na kraj, pochodzenie, religię lub przekonania polityczne, artyści w tej książce mają jedną wspólną cechę: muzyka wpływa na ich życie i używa jej do komunikowania swoich serc.

Poleciłbym tę książkę każdemu, muzykowi lub nie-muzykowi. Tripp planuje wydać drugi tom i nie mogę się doczekać, aby go przeczytać.