Budownictwo

Pozwól szczeniakowi jamnika spać przez całą noc

By 13 marca 2020 No Comments

Więc podjąłeś wielką decyzję i sprowadziłeś szczeniaka jamnika do swojej rodziny. Właśnie przyprowadziłeś swojego szczeniaka do domu, a on jest zabawny i aktywny, pełen energii, darmowych pocałunków i przytulanek. Po aktywnym dniu myślisz, że twój szczeniak i nigdy nie możesz spać całą noc. O drugiej w nocy słychać cichy jęk szczeniaka i myślisz, że po prostu wróci do snu - dajesz mu trochę czasu na uspokojenie się. O 2:15 rano obudził całą rodzinę swoim wycie i nie możesz pozwolić mu wrócić do snu. Co robić

Chociaż nie ma jednej metody, która działałaby idealnie dla każdego psa, istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc szczeniakowi jamnika spać przez całą noc. Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest to, gdzie będzie spać Twój szczeniak. Jednym ze sposobów jest pozwolenie jamnikowi spać z tobą w łóżku. Niektórzy uważają, że to szalone, inni uważają, że najlepiej. Dokonując tego wyboru, pamiętaj, że nigdy nie możesz spać swojego jamnika nigdzie indziej bez odwetu. Raz w łóżku, zawsze w łóżku. Nie poleciłbym tego wyboru, jeśli jesteś wnioskodawcą we śnie. Możliwe, że twój szczeniak zostanie złapany pod tobą i przestraszy się lub nie będzie mógł oddychać. Szczenięta są małe i mogą się obudzić, zbłądzić z łóżka i zranić się lub siać spustoszenie.

Dobry wybór, w którym szczeniak jamnika powinien spać, znajduje się w pudełku. Niektórzy ludzie myślą, że to jak więzienie dla psa, ale dla psa może to być pocieszające. Nie zapominaj, że jamniki są myśliwymi i zostały wyhodowane do schodzenia. Uwielbiają spać w jaskiniach i często można je znaleźć w koszyku na pranie lub zakopać pod kocem. Twoja skrzynia z psami nigdy nie powinna być używana do karania lub „przekroczenia czasu”. Przy prawidłowym stosowaniu jamnik znajdzie swoją skrzynię jako bezpieczne miejsce na relaks i ucieczkę od działalności domu.

Bez względu na to, gdzie chcesz spać szczeniaka jamnika, są rzeczy, które możesz zrobić, aby spał całą noc. Nie można oczekiwać, że szczeniak w wieku poniżej 3 miesięcy będzie go „trzymał” dłużej niż sześć godzin przez noc. W ciągu dnia jest aktywny, to około godziny. Więc zaplanuj zabranie szczeniaka tuż przed snem i ponownie rano. Ostatnim razem, gdy zabierasz go ze sobą w nocy, nie rób z tego zabawnego i zabawnego czasu. Nie dawaj mu zabawki ani przekąski, po prostu powiedz mu, żeby poszedł nocnikiem, mówił cicho i delikatnie i pozwolił mu robić swoje. Kiedy skończy, możesz go podnieść, pogłaskać i spokojnie powiedzieć, że czas iść spać. Umieść go w swoim pudełku, wyłącz światła i staraj się hałasować możliwie jak najmniej.

Jeśli szczeniak jamnika budzi się w środku nocy, nie rób zabawy. Otwórz drzwi, pogłaszcz go lekko, zamknij drzwi i powiedz mu cicho, żeby poszedł spać. Możesz również przykryć pudełko jasnym, ciemnym prześcieradłem lub kocem, aby przyciemnić pudełko. Jeśli nadal chce płakać, możesz nieznacznie przesunąć skrzynię lub stuknąć nią tak, aby przestał płakać, ale nie na tyle, aby go przestraszyć. W pewnym momencie wpadnie na pomysł, że go nie wydostaniesz i wróci do snu.

Jest jeszcze kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić szczeniakowi jamnika relaks i gotowość do snu w nocy. Upewnij się, że nie idzie głodny do łóżka. Zalecam karmienie go mniej więcej w tym samym czasie, kiedy jesz obiad lub wkrótce potem. W ten sposób ma coś w żołądku, ale jest wystarczająco dużo czasu, aby przetworzyć wszystko po raz ostatni na zewnątrz przed snem. Upewnij się, że ma dużo czasu na zabawę w ciągu dnia, a zwłaszcza po południu. Pozwól mu bawić się z dziećmi na zewnątrz, jeśli pozwala na to pogoda. Słońce i ćwiczenia zawsze pomagają mu się męczyć. Nie pozwól mu się denerwować i baw się z nim co najmniej godzinę przed snem. Uspokój się.

Inną rzeczą, którą możesz wypróbować, jest SnugglePuppy. Jest to miękka zabawka, która ma pakiet rozgrzewający i bicie serca. Jest to szczególnie dobre dla szczeniąt, które właśnie wróciły do ​​domu i po raz pierwszy w życiu zostały oddzielone od swoich kolegów z miotu. Słyszeliśmy wspaniałe rzeczy o tych milutkich zabawkach, ale zaplanuj je z wyprzedzeniem, abyś miał je już po przyniesieniu szczeniaka jamnika.

Twój szczeniak w końcu będzie spał przez całą noc, abyś ty i twoja rodzina mogli wrócić do normalnego trybu snu. Może minąć kilka nocy, zanim szczeniak przyzwyczai się do nowego życia i harmonogramu, ale tak się stanie. Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne, a życie z nowym szczeniakiem jamnika będzie wszystkim, o czym marzyłeś.