Prognozy dotyczące drobnokomórkowego raka płuca nie są dobrą wiadomością. Kiedy to masz, masz agresywne złośliwe (nowotworowe) komórki w tkankach płuc. Jeśli te komórki rakowe nie zostaną zatrzymane, rozprzestrzenią się i zniszczą twoje zdrowe komórki. Rak płuc jest główną przyczyną śmierci setek tysięcy mężczyzn i kobiet. Tylko 5% dotkniętych chorobą mogło przeżyć w ciągu pięcioletniego okresu badania. 95% nie przeszło pomimo radioterapii, chemioterapii lub operacji. Innym rodzajem raka płuc jest niedrobnokomórkowa komórka. Dzieli się to na 3 podtypy: raka płaskonabłonkowego lub naskórkowego, raka gruczołowego i raka wielkokomórkowego lub anaplastycznego. Wszystkie trzy mają niskie wskaźniki przeżycia.

O tym, jak daleko rozprzestrzenił się rak małych komórek, decyduje stopień zaawansowania. Twoje leczenie zostanie zaplanowane i przeprowadzone w zależności od stadium choroby. Jednym ze sposobów dowiedzenia się jest kliniczny system oceny zaawansowania oparty na wynikach badań obrazowych, takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, rentgen klatki piersiowej, skan PET, biopsja i badanie fizykalne. Jeśli miałeś operację, twój lekarz może stwierdzić od stadium patologicznego. Opisując raka, być może słyszałeś lub zdajesz sobie sprawę z etapu 1,2,3,4. Jest to system oceny zaawansowania TNM, który wykorzystuje cyfry rzymskie od 0 do IV (4) do opisania wzrostu i rozprzestrzeniania się raka płuc. W ramach tego systemu im większa liczba, tym poważniejsze rozprzestrzenianie się raka.

W przypadku małego raka płuc lub komórki owsianej może być ograniczony lub rozległy. Ponieważ diagnoza tej choroby jest zwykle rozpoznawana, gdy rak już się rozprzestrzenił, większość ludzi ma rozległy typ. Oznacza to, że komórki rakowe zaatakowały inne części ciała, aby nawet uwięzić mózg. Perspektywy przeżycia lub prognozy dotyczące drobnokomórkowego raka płuc są złą wiadomością dla większości ofiar raka. Według statystyk NCI przeżycie jest bardzo niskie we wszystkich stadiach ludzi z drobnokomórkowym rakiem płuc.

Istnieje wiele opowieści o ludziach, którzy stracili nadzieję na depresję i oskarżenie o siebie po zdiagnozowaniu raka płuc. Winili uzależnienie od palenia swoim stanem. Oprócz palenia tytoniu odkrycia medyczne wykluczają inne przyczyny, takie jak zanieczyszczenie, narażenie na niebezpieczne chemikalia, takie jak azbest, uran, radon itp. Twoje płuca są odpowiedzialne za dostarczanie tlenu do twojego ciała podczas wdechu i usuwanie dwutlenku węgla podczas wydechu. Jeśli rak płuc jest dotknięty rakiem płuc, może wystąpić duszność, ból w klatce piersiowej itp.

Jak radzisz sobie z życiem jako osoba, która przeżyła raka? Istnieje wiele sposobów walki z tym, jeśli takie jest twoje podejście. Wasza wiara, wasza pewność siebie, determinacja do walki z przeciwnikiem i wasza silna wiara w wolę Stwórcy są bardzo ważne. Przede wszystkim musisz poznać słabość i siłę wroga. Musisz dowiedzieć się o subtelnościach raka płuc, najnowszych zaawansowanych technologicznie zabiegach laserowych lub komórkowych oraz alternatywnych sposobach leczenia. Spróbuj zbadać jak najwięcej historii sukcesu ze wszystkich źródeł w Internecie za pomocą wyszukiwarki Google, stron internetowych organizacji zajmujących się badaniami nad rakiem, takich jak American Cancer Society i National Cancer Institute.

Musisz zmienić swój styl życia. Zyskaj dużo świeżego powietrza i słońca, zjedz dużo owoców, orzechów i warzyw oraz weź dużo witamin i naturalnych suplementów, takich jak jagody maqui, granaty i zielony jęczmień. Pij codziennie dużo czystej wody, regularnie wykonuj proste ćwiczenia, jogę i medytację. Codziennie komunikujcie się i módlcie się do swojego Boga za duchowe samopoczucie.

Rób to z pasją przy wsparciu lekarzy, przyjaciół, krewnych i krewnych. Pomimo negatywnych prognoz dotyczących drobnokomórkowego raka płuca zmiany stylu życia mogą poprawić jakość życia, a być może nawet zwycięzcę. Dołącz do klubów przetrwania raka w sieciach społecznościowych. W Stanach Zjednoczonych przeżyło ponad 400 000 osób, które przeżyły raka płuc. Weź udział w forach i czytaj blogi. Krótko mówiąc, zajmij aktywną pozycję i zmierz się z własną armią wojowników i wyznawców z całego świata. Mają nadzieję, zachęcają, zachęcają, inspirują, motywują, zachęcają i modlą się, abyś wygrał lub przegrał całą drogę! Myślisz, że wygrasz?