5 sposobów na drinki jak z baru

Pewnie nie raz byłeś w barze i delektowałeś się wybornymi drinkami. Przygotowanie takich samych drinków w domu nie jest trudnym wyzwaniem. Zauważ, że w barach ogromną uwagę przykłada się do czystości naczyń i doborze odpowiednich szklanek. Każdy drink ma swoja historię i powinien być przygotowany według sprawdzonej receptury. Poniżej pięć sposobów na to, jak zaskoczyć znajomych drinkami!

Drink

1. Podawaj drinki w czystej szklance

 

Higiena ma ogromne znaczenie, ponieważ świadczy o barmanie. Nikt nie chce pić drinków z brudnej szklanki. Nawet jeśli Twój gość poprosi Cię o "jeszcze raz to samo" podając pustą szklankę, to powinieneś ją odłożyć na bok i wziąć czyste naczynie. Bardzo ważny jest sposobów podawania drinków. Nigdy nie dotykaj palcami górnej części szklanki. Jest to miejsce, które wchodzi w kontakt z ustami. Pamiętaj o higienie.

 

2. Wybierz ładne szklanki

 

Nie podawaj drinków w literatce, bo to po prostu nie wypada. W sklepie typu Ikea kupisz bardzo tanie szklanki i nadadzą się one na drinki. Pamiętaj, że alkohole typu Martini podaje się w kieliszkach z nóżką, a nie w naczyniu do whisky.

 

3. Zadbaj o kolor słomki

 

W zależności od koloru drinka, dobór odpowiedniej słomki ma znaczenie. Staraj się unikać białych słomek, bo są mało gustowne. Możesz je oddać dzieciom do zabawy, a gościom zaproponować czarne, zielone czy cytrynowe słomki.

 

4. Mieszaj kolory z uwagą

 

Nie masz dwudziestoletniego doświadczenia jako barman (no, chyba że masz), więc z uwagą mieszaj płyny. Drink musi się prezentować z klasą. Jeśli chcesz zrobić warstwy - śmiało, są w modzie.

 

5. Dekoracja? Jak najbardziej

 

Drink będzie się ładnie prezentował z plasterkiem cytryny lub limonki. Możesz użyć także małej parasolki. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić z ilością elementów dekoracji. Drinka ma się popijać z klasą i nikt nie lubi odgrzebywać dodatków, aby dostać się do zawartości.

 

Jeśli zapamiętasz te porady, to z pewnością zaskoczysz swoich znajomych. Nie od dziś wiadomo, że od dobrego barmana zależy powodzenie imprezy.