Piwo z dodatkiem czego?

Piwo to zaraz po herbacie najchętniej spożywany napój na świecie. Nie ma co się temu dziwić, wszak smakuje bardzo dobrze i nie kosztuje zbyt wiele. W tym artykule chcę poruszyć temat łączenia piwa z dodatkami. Wielu konsumentów lubi, gdy piwo smakuje jak napój z dodatkiem alkoholu. Poniżej przedstawiam listę kilku najpopularniejszych płynów, które łączy się z piwem.

Piwo

Piwo z sokiem

 

Chyba najpopularniejsze połączenie. Dominuje zwłaszcza wśród kobiet. W ostatnich latach konsumpcja piwa z sokiem mocno spadła z uwagi na obecność na rynku piw owocowych (Warka Radler, Redd's, Sommersby). Pomimo spadku zainteresowania jest to najpopularniejsze połączenie. Zazwyczaj piwo miesza się z sokiem pomarańczowym lub miętowym.

 

Piwo ze Sprite'm

 

Wielu mężczyzn bardzo lubi połączenie smaku piwa i napoju o nazwie Sprite. Właściwie, to Sprite został stworzony z myślą o tej roli. Ze statystyk sporządzonych przez Uniwersytet Yale wynika, że 5% konsumentów nie wyobraża sobie piwa bez Sprite'a.

 

Piwo z syropem

 

Jedno z bardziej popularnych połączeń. Najczęściej łączy się lagery z syropem truskawkowym lub żurawinowym. Taki napój jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech. U naszych zachodnich sąsiadów zamiast piwa typu lager stosuje się portera (bardzo mocne piwo, powyżej 8% alk.).

 

Piwo z RedBull

 

W Australii bardzo wiele osób pije piwo z napojem energetyzującym. Nie jest to zdrowe dla organizmu, ponieważ piwo uspokaja, a napój pobudza. Do tej pory jeszcze nikomu nic się od tego nie stało. Taka kombinacja spożywana jest tylko ze względu na umami, czyli bardzo dobry smak.

 

Ciekawostka z Polski:

 

W Polsce coraz więcej mężczyzn pije piwo z sokiem. Jest to spowodowane mocą polskich piw. Średnia objętość piwa to aż 7% alkoholu (Tatra, Wojak, Warka, Dębowe - wszystkie to portery). Połączenie polskich porterów z sokiem uznawane jest za bardzo smaczne.

 

Piwo z sokiem to bardzo dobre połączenie zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy na spotkaniu i chcemy pokazać klasę. Piwo poprawia nastrój, zaś sok uzupełnia minerały, które złocisty trunek wypłukuje z organizmu.