Motoryzacja

Sprawność finansowa do końca lata

By 13 marca 2020 No Comments

Połowa lata się skończyła, a ciepła pogoda, grille i wakacje prawdopodobnie już wpłynęły na twój budżet. To idealny czas, aby ponownie ocenić swoje cele pieniężne, śledząc dotychczasowe postępy. Ważne jest, aby proaktywnie wydawać więcej pieniędzy, stosując inteligentne podejścia, które zapewnią Ci finansową gotowość na cały okres letni.

Sprawdź swój obecny letni budżet

Czy Twój budżet jest stabilny po miesiącu w sezonie letnim? Zawsze dobrze jest przejrzeć bieżące wydatki, aby ustalić, gdzie możesz zaoszczędzić. To oczywiste, że ludzie wydają więcej latem, dlatego ważne jest, aby uwzględnić te rozszerzone obszary wydatków w swoim budżecie. Oceń powtarzające się wydatki, analizując aktywność kart debetowych i kredytowych. Jeśli zapłacisz za przedmioty lub usługi, których nigdy nie używasz, pozbędziesz się ich. Masz więcej czasu na zakończenie letniej zabawy!

Oceń swój dług

Szczerze mówiąc, czy jedna z noworocznych postanowień spłacała twoje długi? Czy ta myśl, jak większość z nas, szybko zniknęła? Jeśli to ty, czas rzetelnie oszacować swój dług. Czy czujesz się trochę zmęczony lub jesteś w drodze do osiągnięcia swojego zadłużenia? Kiedy osiągniesz cel spłaty długów pod dywan, być może czas przypomnieć sobie, dlaczego ważne jest, aby unikać długów. Jakie masz wizje na przyszłość? Jakie jest twoje życie po zadłużeniu? Jeśli chcesz żyć tak długo, po prostu zwiększ swoje płatności o zaledwie 5 USD. Ogólnie rzecz biorąc, może to mieć duży efekt bez wpływu na Twoje letnie plany.

Obniż koszty energii

Staraj się obniżać koszty energii latem, gdziekolwiek możesz. Najpierw częściej grilluj na zewnątrz. Zmniejsza to zarówno liczbę używanych naczyń, jak i liczbę cykli zmywania. Wyłącz oświetlenie wewnętrzne i polegaj na naturalnym świetle słonecznym. Jeśli na zewnątrz jest za gorąco, zamknij żaluzje, aby utrzymać chłód w domu. Podlewaj rośliny konewką zamiast uruchamiać wąż i spróbuj suszyć ubrania na zewnątrz na staroświeckim sznurku, aby uniknąć używania suszarki.

Skorzystaj z letnich wyprzedaży

W miesiącach letnich istnieje duża sprzedaż, która może pomóc Ci zaoszczędzić. Zakupy spożywcze mogą być szczególnie stresujące dla twojego budżetu. Zdobądź jak najwięcej za swoje pieniądze, korzystając z kuponów sklepowych i sprawdzając lokalne biuletyny. Zalecamy korzystanie z Flipp, bezpłatnej aplikacji, która pozwala skompilować wszystkie biuletyny biznesowe w Twojej okolicy. Dzięki tej aplikacji możesz co tydzień zaoszczędzić 20-70% na rachunku za zakupy.

Zmierz siłę starych i dyskontowanych kart podarunkowych

Kiedy ostatni raz uporządkowałeś swój portfel i znalazłeś stare karty podarunkowe? Pomogą ci one uzupełnić letnią kolację lub zakupy na wakacjach. Możesz tego nie wiedzieć, ale możesz kupić karty upominkowe ze zniżką. Raise.com może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na dwa różne sposoby:
- Możesz sprzedać swoje stare lub niechciane karty upominkowe za gotówkę, które możesz następnie wykorzystać podczas letnich zajęć.
- Możesz kupić karty upominkowe ze zniżką od ponad 4000 detalistów

Jeśli jesteś zależny od gotówki, będziesz musiał zebrać dodatkową gotówkę

Gdy twoje letnie plany wyczerpią Twój budżet, możesz zebrać dodatkowe pieniądze. Co zrobić, jeśli wynajmujesz pokój w domu na Airbnb? Możesz usiąść dla psów, reklamując się na dogvacay.com lub pojechać na przejazd wspólny. Przestań więc narzekać, że nie masz pieniędzy. Bądź kreatywny i korzystaj z opcji, które na Ciebie czekają.

Użyj gotówki

Przeciąganie karty w dowolne miejsce jest bardzo wygodne. Badania wykazały, że korzystanie z gotówki jako preferowanej formy płatności ostatecznie kontroluje wydaną kwotę o 12–18%. Ekspert ds. Zabezpieczeń hedgingowych, Elizabeth Jenkins, sugeruje wkładanie budżetu gotówkowego w tygodniowe koperty. „Miej kopertę na cotygodniowe wyżywienie, rozrywkę, gaz, czynsz / kredyt hipoteczny. Będziesz czuł się winny, jeśli weźmiesz pieniądze z kopert na niepowiązane wydatki”.

Pokazuj wydatki inaczej

Wydawanie pieniędzy może uzależniać. Co powiesz na & # 39; Czas i # 39; na rzeczy zamiast wydawać na nie pieniądze. Skup się na działaniach, które poprawiają twoje samopoczucie, zamiast kupować i zbierać przedmioty materialne. Na przykład uruchom program ćwiczeń. Znajdź hobby lub pracuj nad ulepszeniem domu. Innymi słowy, włóż energię w projekty, które kosztują trochę pieniędzy, ale są bardziej korzystne dla twojego domu lub rodziny.

Z pieniędzmi nie możesz być zbyt sztywny. Zdecydowanie musi się dostosować do twojego życia. Połowa lata się skończyła. Zaplanuj więc resztę lata, aby nie musieć wydawać zbyt dużo i popadać w głębsze długi.