Czy słyszałeś o serze Tete de Moine? Jeśli jesteś zmęczony kupowaniem różnych rodzajów sera do różnych rodzajów potraw, ten ser jest rozwiązaniem twojego dylematu. W tłumaczeniu na angielski oznacza to głowę mnicha. Odnosi się to do łysych mnichów w Bellelay w Szwajcarii. Ten ser pochodzi z 1520 roku i został wyprodukowany w Alpach Szwajcarskich i nazywa się Jura Berneńska. Tete de Moine określa, na czym polega prawdziwy szwajcarski ser dla smakoszy. To prawdziwe arcydzieło produkcji sera. To niepasteryzowane mleko krowie, które łatwo się gotuje. Aromat jest po prostu niesamowity. Jego smak jest bardzo złożony, a ten konkretny ser ma o wiele więcej smaku i aromatu w porównaniu do innych szwajcarskich serów. To naprawdę fantastyczny szwajcarski ser dla smakoszy.

Pokrój ser
Tete de Moine jest bardzo aromatyczny, nawet zanim pokroisz go na kawałki. Aby doświadczyć pełnego aromatu i smaku, najlepiej golić go nożem w cienkie plasterki. Wspaniałym narzędziem, które idealnie nadaje się do golenia tego sera, jest szwajcarski girolle. To narzędzie zostało opracowane specjalnie do akcentowania talerzy serowych i produkcji doskonałych rozet serowych. Dzięki temu możesz golić się idealnie przy minimalnym wysiłku. Jeśli jednak nie masz tego specjalnego narzędzia, możesz użyć noża. Możesz cienko odciąć górę nożem, a następnie ogolić się.

Zachowaj świeżość
Trzymaj je w lodówce, aby zachować świeżość Tete de Moine. Możesz owinąć go folią aluminiową lub papierem woskowym, może być również bardzo przydatny. Możesz serwować ten wyśmienity ser z prawie wszystkim. Zdecydowanie fantastyczne jest podawanie go w świeżej sałatce. Możesz mieszać z owocami takimi jak jabłka i winogrona. Pasuje również do szynki lub innych kiełbas. Możesz obstawiać krakersy lub dowolne jedzenie, któremu je podajesz. Jeśli użyjesz tego szwajcarskiego sera, możesz być pewien, że nie ma resztek.

Przed zakupem sera Tete de Moine upewnij się, że kupowany sklep sprzedaje autentyczny ser. Ten ser jest zdecydowanie wart swojej ceny. Jeśli chcesz kupić szwajcarski ser najwyższej jakości, Tete de Moine jest właściwym wyborem. Wypróbuj już teraz!