Android to system operacyjny Google typu open source. Od 2008 roku jest najpopularniejszą alternatywą dla konwencjonalnych systemów operacyjnych, szczególnie dla urządzeń mobilnych. Z tego powodu rozwój aplikacji mobilnych na Androida stał się niezbędny dla każdej firmy, która chce przyciągnąć uwagę, dotrzeć do większej liczby klientów i zaoferować najwyższą jakość obsługi klienta. Opracowanie aplikacji na urządzenia z Androidem ma wiele zalet, w szczególności elastyczność. Przenoszenie aplikacji jest łatwe, a twórcy aplikacji mogą łatwo kontrolować zasoby systemowe.

Jeśli masz aplikację mobilną na Androida dla swojej firmy, możesz ją udostępnić w sklepie Google Play, gdzie klienci pobierają większość swoich aplikacji. Do tej pory Play Store ma (i liczy) ponad 1,3 miliona aplikacji. To pokazuje popularność aplikacji na Androida wśród milionów użytkowników na całym świecie. Renomowana firma opracowująca aplikacje na Androida z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu aplikacji mobilnych dla tego systemu operacyjnego powinna być w stanie pomóc Ci stworzyć niestandardową i innowacyjną aplikację mobilną, która może zwiększyć ROI i poprawić obsługę klienta.

Tworzenie aplikacji mobilnych na Androida jest niedrogie i dlatego idealnie nadaje się dla małych i średnich firm, które mogą nie mieć środków na inwestycje w aplikacje na inny system operacyjny. Otwarte oprogramowanie to powód, dla którego tworzenie aplikacji mobilnych na Androida wymaga mniej inwestycji. Oznacza to, że programiści mogą swobodnie korzystać z zestawu programistycznego i tworzyć aplikacje oparte na Javie, co prowadzi do metody programowania, która jest łatwiejsza do opanowania i wdrożenia. Podobnie programiści mogą łatwiej komplikować aplikację za rozsądną cenę.

Tworzenie aplikacji dla Androida jest zwykle szybsze, ponieważ etapy zwykle składają się tylko z trzech etapów: (1) tworzenie aplikacji, (2) testowanie i (3) udostępnianie w Google Play. Doświadczeni programiści przyjmują również zoptymalizowane podejście podczas opracowywania aplikacji mobilnych na Androida i oferują dalszą konserwację i wsparcie dla swoich aplikacji, dzięki czemu nie musisz się martwić o regularne aktualizacje i samodzielne usuwanie błędów i luk.

Opracowywanie aplikacji mobilnych na Androida może być przydatne dla firm wdrażających zasady BYOD. W przypadku systemu Android bardziej praktyczne będzie wprowadzenie dyrektywy BYOD, ponieważ wiele urządzeń z Androidem ma rozsądną cenę, a koszty opracowywania aplikacji mogą być niższe. Programiści mogą stworzyć aplikację, która oferuje różne funkcje dla firm, zapewniając jednocześnie jej bezpieczeństwo.