Motoryzacja

Upadłość jako instrument finansowy czy upadek?

By 13 marca 2020 No Comments

Doświadczeni prawnicy zajmujący się niewypłacalnością często wyjaśniają swoim klientom bankructwo jako instrument finansowy, a nie dla nich koniec finansowy. Bankructwo jest postrzegane jako blizna w życiu finansowym i społecznym wielu ludzi, ale w rzeczywistości jest to po prostu kolejne narzędzie finansowe, które można wykorzystać w określonych sytuacjach w życiu finansowym. W rzeczywistości, jeśli boisz się odebrać telefon lub otworzyć e-maile z powodu ciągłych prób podejmowanych przez agencje windykacyjne, blizna po bankructwie zaczęła się pojawiać, zanim jeszcze o tym pomyślałeś. Gdy nie będziesz w stanie dokonywać minimalnych miesięcznych płatności za wszystkie swoje długi, Twoja stabilność finansowa wymyka się spod kontroli i w tym momencie nadszedł czas, aby porozmawiać z doświadczonym prawnikiem o swojej przyszłości finansowej, a nie o finansowej śmierci.

Doświadczeni prawnicy zajmujący się bankructwem mogą wyjaśnić, w jaki sposób można wykorzystać bankructwo jako instrument finansowy, podobnie jak bogaci używają instrumentów finansowych dla ich dobrego samopoczucia, i można korzystać z tych samych instrumentów.

Kiedy klient przychodzi do mojego biura, widać wstyd na jego twarzach i wielu z nich wyjaśnia mi, dlaczego nie zasługuje na to, aby tam być. Po pierwsze, nie jest wymagane wyjaśnienie, co doprowadziło Cię do obecnej sytuacji finansowej. Adwokat ds. Upadłości nie jest w stanie Cię osądzać, a my jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby osoba w potrzebie finansowej czuła się bezwartościowa, winna lub zawstydzona. Jest to po prostu sytuacja, która wymyka się spod kontroli i postanowiłeś coś z tym zrobić, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem i dobrobytem finansowym.

Gdziekolwiek spojrzysz na przyjaciół, rodzinę, a zwłaszcza media, zobaczysz bankructwo jako porażkę i nic nie może być dalsze od prawdy. Ktoś, kto zawiedzie, nie zrobi nic z ich obecnej sytuacji. Daleki jesteś od porażki, ponieważ robisz coś z tym, szukając porady prawnika. Thomas Edison powiedział kiedyś: „Nie zawiodłem. Właśnie znalazłem 10 000 sposobów, które nie działały”. To jest dokładnie tak samo jak w przypadku finansów. Nie zawsze możesz zrobić to dobrze za pierwszym, drugim, a nawet trzecim razem, ale nie jesteś porażką, dopóki nie przestaniesz próbować. Nasz rząd wprowadził w życie amerykański kodeks upadłościowy, aby pomóc ludziom i firmom takim jak Ty. Bankructwo nie jest oznaką wstydu, ale szansą na nowe życie.

Środki masowego przekazu dają nam opinię, że można się wstydzić bankructwa lub że jesteś rodzajem porażki. Jednak gdy słyszysz o zgłoszeniu upadłości przez dużą firmę, media przedstawiają ją w pozytywnym świetle, a czasem nawet nazywają ją „restrukturyzacją” (inna nazwa dla bankructwa z rozdziału 10). Powodem tego jest to, że media są własnością i są kontrolowane przez firmy. Wiele z tych firm to instytucje kredytowe, takie jak banki i inne firmy finansowe. W najlepszym interesie zarządzających mediami leży, aby płacić wysokie odsetki od pożyczek, na które nie możesz sobie pozwolić, i nadal otrzymywać te płatności zamiast zgłaszania upadłości (rozdział 7 i rozdział 13). Jednak w przeciwieństwie do korporacji i banków, nie uzyskujesz ulgi podatkowej na nic negatywnego w życiu, co robią korporacje i banki. Jeśli nie spłacisz banku, albo zarobią pieniądze z zabezpieczenia, które zabezpieczyło dług (w domu lub w samochodzie), albo odpisają utratę podatków, zmniejszając zobowiązanie podatkowe. Nie popadaj więc w propagandę medialną, dyrektorzy Twojej firmy skorzystają na bankructwie, jeśli służy to ich celom, a Ty też powinieneś.

Doświadczony prawnik ds. Upadłości może wyjaśnić, w jaki sposób wykorzystać bankructwo jako instrument finansowy, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie finansowe. Istnieją różne formy bankructwa i różne alternatywy związane z bankructwem, na które Twój prawnik może Cię ostrzec. Nawet jeśli nie osiągnąłeś punktu, w którym nie masz innego wyjścia, jak złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości, powinieneś skonsultować się z kompetentnym prawnikiem w sprawie swoich możliwości. Większość milionerów złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w pewnym momencie swojego życia i nadal odnosi sukcesy. Nie różnią się niczym i zasługują na drugą szansę na odniesienie sukcesu.