iPhone'y wstrząsnęły i całkowicie na nowo zdefiniowały świat tworzenia aplikacji mobilnych. Rozwój aplikacji na iPhone'a w Stanach Zjednoczonych odniósł bezprecedensowy sukces, który powtarza się na całym świecie. Apple App Store zmienił sposób, w jaki App Store działa dla firm, zapewniając prostą, łatwą w użyciu platformę do generowania przychodów.

Pomimo silnej konkurencji ze strony Enterprise App Store od BlackBerry, Androida, Windows itp., Apple App Store był w stanie się przekonać. Głównym czynnikiem sukcesu jest łatwość i wsparcie dla programistów aplikacji na iPhone'a. Zestaw iPhone Software Development Kit (SDK) oferuje szereg przydatnych funkcji, które ułatwiają tworzenie aplikacji na iPhone'a. Posiada innowacyjne programy, które ułatwiają i otwierają programowanie oraz umożliwiają tworzenie aplikacji innych firm. Apple App Store ułatwia sprzedaż i dystrybucję aplikacji, a marketing aplikacji za pośrednictwem Apple Store to pestka. Istnienie ponad 300 000 aplikacji w App Store jest dowodem na ich błyskotliwość.

IPhone to rewolucja w branży smartfonów i nie tylko urządzenie rozrywkowe dla konsumentów, ale także szybko staje się niezbędnym narzędziem biznesowym. Firmy na całym świecie i tak inwestują w rozwój aplikacji mobilnych, ale kładą również szczególny nacisk na rozwój aplikacji na iPhone'a. Apple Enterprise App Store oferuje szereg łatwych w użyciu aplikacji biznesowych, które można łatwo pobrać z aplikacji.

Ponadto firmy opracowujące aplikacje na całym świecie opracowują niestandardowe aplikacje dostosowane do konkretnych wymagań. Ponieważ firmy szybko wykorzystują urządzenia mobilne, aby zwiększyć mobilność pracowników i zoptymalizować pracę, tworzenie niestandardowych aplikacji mobilnych staje się absolutną koniecznością.

Tworzenie aplikacji innych firm ułatwia reklamowanie i sprzedaż firmy, ponieważ aplikacje można tworzyć zgodnie z określonymi wymaganiami. Dzięki opracowaniu niestandardowych aplikacji można dotrzeć do dużej bazy klientów, a to zbyt ekonomicznie. Ta sama wersja zestawu SDK może służyć do opracowywania trzech różnych rodzajów aplikacji dla iPoda, iPada i iPhone'a touch. Możesz także tworzyć uniwersalne aplikacje, które będą działały na wszystkich urządzeniach iPhone OS. Uniwersalna aplikacja może się automatycznie zoptymalizować w zależności od urządzenia, na którym działa, i zapewnia programistom całkowitą elastyczność.

Dzięki aplikacji na iPhone firmy zyskują lepszą przewagę konkurencyjną, dzięki czemu mogą być na bieżąco z innowacyjnymi aplikacjami. Aplikacje na iPhone'a muszą być zaprojektowane tak, aby były użyteczne, zabawne i zgodne z celami biznesowymi. Gdy Twoja aplikacja będzie dostępna do pobrania w aplikacji, Twoja firma będzie dostępna dla milionów użytkowników, których możesz łatwo wykorzystać do promowania swojej firmy.

Rozwój aplikacji mobilnych staje się coraz ważniejszy, ponieważ marki uznają znaczenie reklamy mobilnej. Pojawienie się urządzeń takich jak iPhone zasadniczo zmieniło sposób korzystania z urządzeń mobilnych przez konsumenta. Więcej jest mniej, ponieważ zwiększyło się spektrum konsumentów korzystających ze smartfona, a zatem zakres marketingu mobilnego jest ogromny.