Inscenizacja to termin zdefiniowany przez lekarzy w celu spowodowania rozprzestrzeniania się raka w całym ciele. Wczesny etap raka płuc jest zdefiniowany jako rak płuca w stadium 1. Ten złośliwy guz jest ograniczony do jednego obszaru i z czasem zaczyna się rozprzestrzeniać i oddziaływać na inne części ciała.

Podczas tej fazy złośliwe komórki rakowe stały się małym guzem i znajdują się w płucach. Nie zaczęły się rozszerzać, aby zniszczyć inne tkanki i narządy w ciele. Guz nazywany jest guzem pierwotnym i wyrasta z tkanki płuc, w której żyje. Wskaźnik przeżycia raka płuc w tym czasie nie jest tak wysoki jak w przypadku innych nowotworów, nawet jeśli jest na najwcześniejszym etapie.

Rak płuc jest znany jako jeden z najgroźniejszych nowotworów na świecie i każdego roku zabija nie mniej niż 100 000 osób. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że palenie papierosów lub tytoniu jest głównym powodem, dla którego ludzie rozwijają raka płuc. Bierne lub bierne palenie faktycznie ma gorsze skutki niż palenie z pierwszej ręki, jeśli chodzi o raka płuc w 1. stopniu zaawansowania.

Uzależniająca nikotyna zawarta w papierosach jest z natury toksyczna, a nadmierne narażenie na zanieczyszczenia lub czynniki rakotwórcze może prowadzić do nieprawidłowego wzrostu komórek płuc. Ten nieprawidłowy wzrost komórek ostatecznie przekształca się w guz, który prowadzi do najwcześniejszego stadium raka płuc. W najwcześniejszej fazie tej choroby złośliwe komórki rakowe nie mają jeszcze wpływu na węzły chłonne. Wskaźnik przeżycia wczesnego stadium raka płuc wynosi 50 do 60 procent szans na wyleczenie.

Istnieje wiele sposobów opisania objawów raka płuca w 1. stopniu zaawansowania. Jeśli zostaną rozpoznane i leczone natychmiast, szanse na wyleczenie i przeżycie raka płuc są sprzyjające. Objawy tej złośliwej choroby mogą wynikać z płytkiego oddychania, co jest związane z świszczącym oddechem. Taki dyskomfort w klatce piersiowej i ból w klatce piersiowej są również objawami rosnącego guza w płucach. Przewlekły lub uporczywy kaszel (zwany także paleniem kaszlem) i nawracające infekcje płuc, takie jak zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc, mogą również prowadzić do raka płuc.

Jeśli wystąpią te objawy, musisz zasięgnąć porady lekarza, aby dowiedzieć się, jak możesz leczyć się najszybciej, gdy istnieje ryzyko rozwoju tej przerażającej choroby.