Automatyzacja marketingu istnieje już od jakiegoś czasu i wiele nowych usług automatyzacji marketingu jest dostępnych na rynku marketerów B2B, aby skupić się na właściwej perspektywie. Marketing Automation Services oferuje obecnie pełną integrację marketingową z celem, dzięki któremu marketerzy mogą cieszyć się płynną koordynacją ze wszystkimi najlepszymi rozwiązaniami CRM. Inną ważną perspektywą, do której odnosi się ta usługa, jest dostosowanie sprzedaży i marketingu. Ten problem jest mylący, ponieważ ludzie, techniki i debata na temat jakości i liczby potencjalnych klientów również stanowią wyzwanie. Oczywiste znaczenie „wykwalifikowanych leadów” waha się między dwoma zespołami i istnieje imponująca różnica w potrzebie utrzymania leadów.

Obecnie kupujący mają do dyspozycji różne narzędzia, które pomagają im podejmować właściwe decyzje zakupowe. W rezultacie firmy muszą zmienić swoją pozycję marketingową i przewodzić perspektywom oprogramowania do automatyzacji. Ten produkt zachęca kupujących do rozważenia, a następnie wybrania określonego produktu / usługi. Odbywa się to w zasadzie poprzez prawidłowe synchronizowanie właściwych wiadomości.

Silna platforma automatyzacji marketingu może prowadzić do lepszego porozumienia między sprzedażą a marketingiem. Przewody są sprawnie ustalane priorytety, a cykl biznesowy ulega skróceniu. Oferuje rozszerzone możliwości w celu uproszczenia współpracy między dwoma zespołami. Następujące funkcje automatyzacji marketingu pomagają wypełnić lukę.

  • Śledź zachowanie odwiedzających na stronie.
  • Zwiększ inteligencję ołowiu, aby skrócić cykl sprzedaży.
  • Analityka, która pomoże obu zespołom zidentyfikować szanse biznesowe.
  • Mierzenie intencji i zainteresowania odwiedzających.
  • Analizuj wyniki leadów za pomocą spersonalizowanego algorytmu scoringowego, który pozwala obu zespołom współpracować, aby opisać, co czyni potencjalnego klienta „gotowym do sprzedaży”.

Oto kilka wskazówek, które mogą naprawdę pomóc Ci wybrać odpowiednie narzędzie do automatyzacji marketingu dla Twojej firmy:

  1. Poszukaj odpowiedzi, która może dać znaczące i wymierne wyniki. Musi być w stanie skutecznie oszczędzać pieniądze na wydatkach, zapewniając jednocześnie najlepszą promocję i umiejętności generowania potencjalnych klientów. Jest to możliwe, jeśli narzędzia te mogą zapewnić lepsze wskaźniki konwersji ołowiu i możliwości ekonomiczne w zakresie generowania ołowiu.
  2. Urządzenie zgodne z najlepszymi praktykami w zakresie konserwacji ołowiu jest bezpieczniejsze, ponieważ takie narzędzia mogą również zapewniać spójne aktualizacje celów i działań odwiedzających na miejscu.
  3. Mądrze jest trzymać się z dala od różnych ram śledzenia tropów. Skoncentruj się na odpowiedzi, która zapewnia sposoby i środki promocji kampanii e-mail marketingowych, takich jak: B. marketing kroplowy itp.
  4. Poszukaj elastycznego i wszechstronnego urządzenia do automatyzacji marketingu, które może koordynować wiele platform CRM i przyspieszyć kampanie marketingowe i powiązane procesy dla Twojej firmy.
  5. Rozwiązanie zorientowane na kupującego uczyni cuda dla Twojej firmy, ponieważ może zapewnić, że Twoje kampanie marketingowe i sprzedażowe zostaną dostosowane.

Pamiętaj, że około 70% potencjalnych klientów może skłonić Cię do zakupu produktu. Potem okazuje się, że firmy absolutnie muszą potwierdzić, że ich potencjalni klienci są promowani. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, możesz oczekiwać najlepszych rezultatów starań o znalezienie najlepszego rozwiązania automatyzacji marketingu