zdrowie" data-max-rows="2">

Szkolenie dla psychologów przybiera różne formy, a ich znaczenia nie można przecenić. W wielu stanach nie tylko konieczne jest odnowienie licencji na praktykę, ale niezwykle ważne jest, aby każdy psychiatra był na bieżąco z najnowszymi metodami i wynikami badań w wybranej przez siebie dziedzinie. Jak w przypadku każdej nauki, psychologia nie jest polem statycznym. Nowe pomysły są zawsze dodawane, a stare odrzucane. To żywe, oddychające ciało wiedzy, a każdy terapeuta, który ignoruje nowe na korzyść starego, robi to nie tylko na własne ryzyko, ale także na ryzyko swoich pacjentów.

Różnice są ogromne, jeśli chodzi o wymagania państwowe dotyczące szkolenia psychologów. Ważne jest, aby każdy terapeuta znał wymagania dotyczące odnowienia własnej licencji i spełniał te wymagania w akceptowalny sposób. Niektóre stany mogą mieć pewne obszary tematyczne, z którymi ich psychologowie powinni się zapoznać. Na przykład na Florydzie i niektórych innych stanach Departament Zdrowia wymaga aktualizacji ich licencji o dodatkowe klasy przemocy domowej. Inne stany mogą kłaść nacisk na nadużywanie narkotyków lub zachowania samobójcze.

Oprócz różnych wymagań, dalsze szkolenie psychologów ma różne formy. Nauka online jest dziś bardziej popularna niż kiedykolwiek. Studenci mogą uczyć się poprzez e-kursy, uczestniczyć w seminariach z filmów online i wchodzić w interakcje z innymi, próbując przetwarzać ten sam materiał. Oczywiście nie wszyscy są zaznajomieni z nauką online i nadal istnieje wiele możliwości kontynuowania nauki. Kursy i seminaria trwają w każdym stanie, a dla tych, którzy wolą pracować samemu, dostępne są płyty DVD i kursy oparte na książkach.

Korzyści płynące ze szkolenia dla psychologów w naturalny sposób wykraczają poza zwykłe spełnianie wymagań odnowienia licencji. Ma to zasadnicze znaczenie dla przetrwania i wzrostu pola w ogóle. Nie kupiliby technologii od połowy lat 70. i nazwaliby to najnowocześniejszym. Wraz z szybkim rozwojem technologii rosną również nauki. Aby zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę i leczenie, musisz być w swojej dziedzinie. Oznacza to, że czytasz czasopisma, bierzesz udział w seminariach i nawiązujesz kontakty ze swoim psychoterapeutą. Dobrze połączony i poinformowany terapeuta odnosi sukces.