Skip to main content

Apartamenty na wynajem w Zakopanem bardzo często kojarzą się z wysokimi cenami. W rzeczywistości jednak wcale nie trzeba płacić za nie bardzo dużo. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Apartamenty to obecnie atrakcyjna alternatywa dla innych ofert noclegowych – także w Zakopanem. Oferują większą przestrzeń, komfort oraz intymność niż hotele, wille czy prywatne kwatery.

Różnorodne apartamenty do wynajęcia są dostępne również w Zakopanem. To doskonały wybór dla osób poszukujących wygodnego noclegu dla siebie i dla swoich bliskich. Do wyboru są oferty dostępne zarówno w rejonie centrum, jak również w dalszej odległości, na przykład takiej części miasta jak Gubałówka.

Ile zatem kosztuje apartament w Zakopanem?

Apartament w Zakopanem – ceny na atrakcyjnym poziomie
Wbrew pozorom, apartamenty do wynajęcia wcale nie kosztują taka dużo, jak może się wydawać. Wielu turystom wydaje się, że apartament w Zakopanem będzie naprawdę bardzo kosztowny, ale w rzeczywistości cena noclegu nie jest wtedy taka wysoka w porównaniu z innymi ofertami.

Za jedną dobę w apartamencie trzeba będzie zapłacić od około 180 do 500 złotych w przypadku 2-4 osób. Wobec tego, w przeliczeniu na jedną osobę, to naprawdę atrakcyjna cena, która plasuje się na poziomie charakterystycznym dla hoteli czy dla willi.

Koszty noclegów w apartamentach w Zakopanem są zróżnicowane, dlatego też warto wiedzieć, co dokładnie wpływa na ich wysokość. W ten sposób będzie można również znaleźć dla siebie najbardziej korzystną ofertę cenową.

Na koszt noclegów w apartamentach wpływają przede wszystkim takie czynniki jak:
• lokalizacja – najwięcej zapłacimy za nocleg w apartamencie położonym w centrum Zakopanego, rejony dalsze takie jak Gubałówka to już niższe koszty
• wyposażenie – im lepiej wyposażony apartament, tym więcej trzeba będzie za niego zapłacić
• sezon – za nocleg zapłacimy więcej w przypadku sezonu wysokiego, czyli w wakacje, ferie, podczas świąt oraz długich weekendów
• liczba osób – koszt noclegu waha się w zależności od liczby osób, które mają nocować w apartamencie
• długość pobytu – w przypadku krótkich pobytów cena może być wyższa

Warto także wskazać, że za apartament w Zakopanem poniesiemy dodatkową opłatę klimatyczną doliczoną do ceny noclegu – wynosi ona 2 złote za osobę na dzień.

Ponadto apartamenty do wynajęcia często pobierają od gości kaucje zabezpieczające w wysokości 300-500 złotych na poczet naprawy ewentualnych uszkodzeń. Kaucja zwracana jest w dniu wyjazdu.

Zatem apartament w Zakopanem, na przykład w takim rejonie jak Gubałówka, może być doskonałym pomysłem na komfortowy i niedrogi nocleg!