Skip to main content

Faktem jest, że kobiety kochają buty. Zawsze znajdziemy w szafie miejsce na nową parę, co szczególnie mocno zadziwia naszych partnerów. Faceci zazwyczaj nie posiadają przecież tak dużej kolekcji jak my. Dziwą się zatem, po co kobietom potrzebne są te wszystkie szpilki, kozaki, klapki, japonki itd. Przyjmują do wiadomości, że buty są potrzebne, że każda para nadaje się na inną okazję. Ale to, dlaczego posiadamy kilka par szpilek w różnych kolorach — tego nie są w stanie zrozumieć.
Otóż, w odpowiedzi na problematyczne pytanie, odpowiadamy: buty zawsze mogą się przydać, szczególnie wtedy, gdy są ładne. Więc kupujemy, kupujemy, kupujemy… Bez końca. Z resztą nie ma w tym niczego dziwnego, bo każdy zbiera to, co lubi. A kobiety są kolekcjonerkami butów. Tak w przybliżeniu można wytłumaczyć całą sytuację.
W pokaźnej kolekcji botków nie może zabraknąć nowych botków, w których chodzimy w okresie przejściowym, czyli zimowo-wiosenno i jesienno-zimowym, a czasem nawet w zimie (oczywiście tylko wtedy, gdy są wykonane ze skóry). Owszem, nie możemy wtedy liczyć na dodatkowe ogrzewanie naszych stóp, ale ochronę przed śniegiem mamy zapewnioną, pod warunkiem, że wcześniej odpowiednio zaimpregnujemy swoje buty.
Ze względu na to, że ubieramy je właściwie w dwóch okresach roku, musimy zainwestować w doskonałą jakość. Nie trzeba wspominać, że najlepszym materiałem na buty jest skóra naturalna, która zapewnia komfort chodzenia przez cały dzień. Dzieje się tak dlatego, że skóra przepuszcza powietrze i nasze stopy mogą swobodnie oddychać. Opcja ta jest najlepsza, ale niestety również najdroższa. Jeśli jednak planujemy kupić buty do chodzenia, a nie do powiększenia kolekcji, nie powinniśmy się liczyć z kosztami. W tym przypadku lepiej kupić jedną parę mniej, ale cieszyć się komfortem noszenia naturalnego produktu.
W botkach występują różne rodzaje obcasów: od całkowitego braku obcasa, poprzez cienką szpilkę, aż do grubego słupka lub koturny. Możemy wybrać więc taki wariant botków, w których czujemy się najlepiej. Oczywiście, najładniej wyglądają botki z wysokim obcasem, jednak ładny wygląd nie zawsze wiąże się z wygodą.
Przed zakupem botków musimy się upewnić, czy zakup na pewno jest konieczny. Może się przecież okazać, że we wcześniejszym sezonie kupiłyśmy już podobną parę, którą schowałyśmy w garderobie.

pjkm.pl