Skip to main content

Z pewnością nie raz przyglądałyśmy się pokazom mody, a pomimo zachwytu towarzyszyło nam przeświadczenie, że prezentowane stroje wcale nie nadają się dla wszystkich kobiet. Oczywiście, większość z nich faktycznie jest wyłącznie wyrazem artystycznej weny projektantów, ale jak wiemy — w codziennym życiu raczej nie ma miejsca na podobne ekstrawaganckie stroje.
Musimy siadać, wstawać, chodzić, jeździć samochodem i wydawałoby się, że najlepszym strojem do podobnych zadań jest sportowy zestaw. Tak, elastyczne spodnie, wygodna bluza, a do tego komfortowe buty to coś, w czym czułybyśmy się najlepiej, ale na pewno nie najlepiej wyglądały. Z tego też powodu na podobną kreację pozwalamy sobie wyłącznie podczas zajęć fitness, ćwiczeń na siłowni lub podczas biegania.
Pozostała część dnia natomiast stawia przed nami inne wymagania, którym musimy sprostać. Jakie one są? Przede wszystkim najczęściej wymaga się od nas, abyśmy zawsze wyglądały perfekcyjnie i elegancko. Oczywiście, jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet, które w pracy obowiązuje elegancki strój, ale nie tylko. Otóż, wygląd jest właściwie indywidualną rzeczą, a przecież każda z nas chce wyglądać po prostu dobrze, dlatego po eleganckie sukienki sięgamy nawet wtedy, gdy nie mamy podobnego przymusu narzuconego przez pracodawcę.
Na szczęściem osiągnięcie perfekcyjnego wyglądu wcale nie jest takie trudne, pod warunkiem, że wiemy czego powinnyśmy szukać w sklepie. I nieważne czy jesteśmy wysokie czy niskie, czy nosimy rozmiar 36 czy 44, czy nasza figura przypomina gruszkę czy klepsydrę — niezależnie od tego możemy wybrać sukienkę, w której każda z nas będzie wyglądała doskonale.
Tajemnica tkwi w prostych, minimalistycznych krojach, które być może nie są szczególnie innowacyjne, ale pozwalają za to na dużą dowolność w kompletowaniu dodatków, takich jak buty, żakiet czy biżuteria.
Wybierając na przykład kolorową, wzorzystą sukienkę letnią, powinnyśmy raczej próbować wprowadzić nieco spokoju do kreacji. Mamy zatem do wyboru właściwie wyłącznie pastelowe szpilki i delikatne dodatki, a czasem nawet ich obecność nie jest obowiązkowa, bo na tle kwiecistej sukienki będą po prostu niewidoczne. I tak właśnie kupując jedną sukienkę, jesteśmy zdani na ograniczone możliwości jej dopełniania różnymi dodatkami. Zupełnie inaczej jest natomiast w przypadku czarnej sukienki.

Jej uniwersalny kolor pasuje właściwie do wszystkiego, możemy zatem szaleć z kolorowymi dodatkami i ożywiać grobową kreację na tysiące możliwych sposobów, a dzięki temu kreować swój wizerunek za każdym razem inaczej.
Nie od dzisiaj wiadomo, że kobieca natura składa się z pewnych przeciwieństw. Raz potrafimy być niezwykle miłe, a czasem wredne, raz uczynne a innym razem leniwe, poukładane i roztargnione… I tak można wymieniać dalej i dalej, ale nie ma potrzeby, bo każdy wie, jakie jesteśmy.
Jedno jest pewne — jeśli kobieta nie jest jednoznaczna, nie powinna również nosić oczywistych strojów, które podkreślają wyłącznie jedną stronę jej natury. Wydaje się, że do podobnych wniosków doszli projektanci sukienek z kołnierzykami, które przyciągają klientki jak magnes.
Wyobraźmy sobie teraz właśnie taką, czarną sukienkę z białym kołnierzykiem, która wyglądem przypomina szkolne mundurki i kojarzy się raczej z pokorą i grzecznością. Wydaje się, że jest to strój odpowiedni nie tylko do szkoły, ale także do pracy, pod warunkiem, że nasz szef ma konserwatywne poglądy i nie przeszkadza mu brak odsłoniętego dekoltu.
To na szczęście wyłącznie jedna strona medalu, ponieważ ta sama sukienka może mieć zupełnie inny charakter w połączeniu z czerwonymi, wysokimi szpilkami i nieco krótszym fasonem odsłaniającym zgrabne nogi i uda. Ten zestaw sprawdzi się przede wszystkim podczas wieczornej kolacji czy randki i podkreśli drzemiące w nas piękno i potencjał.
I tak właśnie za sprawą ulubionej, czarnej sukienki z kołnierzykiem możemy stworzyć obraz grzecznej i poukładanej kobiety, a innym razem mamy szansę zamienić się w osobę przepełnioną erotyzmem i pikanterią. A to, którą wersję wybierzemy na dzisiaj zależy wyłącznie od nas.
Niezależnie, jaka będzie nasza decyzja, nie da się ukryć, że czarna sukienka z kołnierzykiem jest czymś uniwersalnym, ponieważ niezależnie od naszego humoru i nastawienia nadaje się doskonale na każdą okazję, bo elegancko możemy wyglądać właściwie wszędzie.

mgfashion.pl