Skip to main content

Walka o klienta trwa w każdym sektorze usług. A konsument ma tak duży wybór, że wcale nie musi wybrać naszej oferty. Musimy zatem zrobić coś, aby go przekonać do siebie, a w tym z pewnością pomoże nam skuteczna, czyli dobrze przemyślana reklama. Tutaj możliwości mamy naprawdę wiele i są one uzależnione przede wszystkim od budżetu przeznaczonego na ten cel. Oczywiście, skuteczne są ogromne bilboardy, reklamy telewizyjne, ulotki rozdawane na ulicy czy reklamy przesyłane drogą e-mailową. Ale na tym nie koniec, ponieważ są też inne sposoby, aby związać klienta ze swoją firmą niepisaną umową.
Mowa o zasadzie wdzięczności i wzajemności. Wystarczy przecież dać komuś mały i niewiele kosztujący upominek, na przykład artykuł biurowy z nadrukowanym logiem firmy, a wtedy potencjalny klient będzie czuł wdzięczność i postanowi się zrekompensować — korzystając z usług naszej firmy. Mechanizm jest banalnie prosty, a badania zachowań konsumenckich potwierdziły takie prawidła.
Poza tym dając komuś w prezencie użyteczne gadżety reklamowe z logiem firmy, sprawiamy, że taka osoba będzie się nim posługiwała każdego dnia. Na przykład zwyczajny długopis może być doskonałym nośnikiem reklamy, ponieważ używa go obdarowana przez nas osoba. Widzą to inni ludzie. Czasem się również zdarza, że długopis z logiem firmy jest pożyczany kolegom w pracy czy na uczelni i w ten sposób krąży z rąk do rąk, budząc tym samym świadomość marki u innych konsumentów. A co jeśli takich artykułów promocyjnych rozdamy 500 lub 1000? Wtedy oczywiście o naszych usługach dowie się jeszcze więcej osób.
W ten sposób działa właśnie doskonała reklama. Na czym ona polega? Otóż, na tym, że przy niskim nakładzie finansowym jesteśmy w stanie dotrzeć do bardzo dużej grupy potencjalnych odbiorców, a przez to — czerpać coraz większe zyski.
Jeśli więc zależy nam na zdobywaniu nowych klientów, możemy im ofiarować coś użytecznego, na przykład odzież reklamową, artykuły biurowe oraz drobne prezenty, które na pewno spełnią swoją funkcję. Ale spawa wygląda podobnie, jeśli posiadamy już stałych klientów i chcemy ich utrzymać. Wtedy również wystarczy wysłać prezent świąteczny z elementem reklamowym, dzięki czemu będzie im jakoś głupio zrezygnować z naszych usług.
Ci, którzy nie zdawali sobie sprawy z takiego dużego znaczenia elementów reklamowych, powinni je w końcu docenić, ponieważ mogą być bardzo ważnym elementem zapewniającym dobrą pozycję naszej firmy na konkurencyjnym rynku.

pozycjonowanie-seo.info