Skip to main content

Wybór odpowiednich środków może sprawić, że pranie przestanie być mozolnym zajęciem. Wspiera nas przecież nowoczesna pralka oraz różnorodne proszki. By jednak móc szybciej uporać się z uciążliwymi plamami, możemy wybrać dodatkowe środki czystości. W chwili, gdy czeka nas trudne pranie, z pomocą mogą nam przyjść wybielacze oraz odplamiacze. Co warto o nich wiedzieć? Z jakich rozwiązań możemy skorzystać?
Większość z nas chętnie sięga po wybielacze. Możemy wybierać pomiędzy wybielaczami bezchlorowymi, które są łagodniejsze i bezpieczniejsze dla tkanin, oraz wybielaczami zawierającymi chlor, w przypadku których istnieje spore ryzyko wybawienia kolorów. Wybielacze z chlorem są jednak wyjątkowo skuteczne w walce z trudnymi plamami, zatem wiele kobiet i z nich korzysta. W walce z brudnym praniem pomagają nam również enzymatyczne płyny do namaczania, dzięki którym można skutecznie rozpuszczać uciążliwe plamy. Pranie można też namaczać w tak pomocnych środkach, jakimi są odplamiacze. Są one szczególnie polecane w tych sytuacjach, gdy trzeba się pozbyć tłustej plamy z tkaniny wykonanej ze sztucznych włókiem.
W dzisiejszych czasach pranie nie musi być trudnym zadaniem i męcząca pracą. W walce z plamami i uciążliwymi zabrudzeniami wspierają nas przecież odplamiacze i wybielacze, a asortyment takich środków jest coraz szerszy. Dzięki temu każda pani domu znajdzie taki środek, jaki w jej przypadku sprawdzi się najlepiej.