Skip to main content

Mając własną firmę, chcielibyśmy bez żadnego wysiłku zdobyć rzeszę zaufanych klientów, którzy zawsze będą korzystać z naszych usług a dodatkowi zachęcać do tego również swoich znajomych. Oczywiście, wizja piękna, ale niestety zupełnie nierealna, bo na zaufanie i przywiązanie klientów musimy samodzielnie zapracować.
Nie jest to jednak możliwe, jeśli odbiorca zupełnie nie będzie wiedział o istnieniu naszych usług. Na nic przyda się wtedy atrakcyjna oferta, kuszące promocje i dodatkowe atrakcje. Podobne działania powinny być dopiero drugim krokiem w stronę odbiorcy.
Jaki jest zatem pierwszy i najważniejszy krok? Otóż, chodzi w nim przede wszystkim o wzbudzenie zainteresowania i o poinformowanie potencjalnego klienta o istnieniu naszej restauracji czy kancelarii adwokackiej, bo tylko wtedy będzie miał okazję sprawdzić, jak przedstawia się nasza oferta.
Dobrze jednak wiemy, że skuteczne wyróżnienie swojego lokalu nie należy do rzeczy łatwych, szczególnie wtedy, gdy znajduje się w centrum miasta, gdzie zalewa nas fala szyldów, reklam, tablic informacyjnych. A wśród tylu komunikatów trudno się czymkolwiek odznaczyć.
Na szczęście są na to sprawdzone sposoby, które sprawią, że każdy, nawet nieszczególnie bystry człowiek zauważy właśnie nas. Nie chodzi przecież o to, aby konkurować z innymi wielkością szyldu czy odblaskowymi kolorami, bo te z pewnością przyciągną wzrok przechodzących ludzi, ale wzbudzą raczej negatywne doznania, a co za tym idzie — wcale nie spełnią zamierzonych celów.
Być może w świecie, w którym panuje przesada, chaos i nadmiar trzeba zatem znaleźć coś prostego i minimalistycznego. Wydaje się, że to właśnie byłaby najlepsza wizytówka naszej firmy. Inna od krzykliwych haseł czy dziwnych elementów graficznych.
Jak wiemy — człowiek z natury lubi oglądać i otaczać się ładnymi rzeczami, ale nie lubi być atakowany nachalną reklamą, dlatego litery przestrzenne są doskonałą alternatywą na dotarcie właśnie do nich. Prosta forma, czytelny napis o odpowiednim rozmiarze — oto tajemnica skuteczności liter przestrzennych.
Być może nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich działania, bo wydaje nam się, że zwykły napis nie jest przecież szczególnie dobrym nośnikiem informacji. I oto, żyjemy w błędnym przekonaniu, ponieważ w praktyce jest zupełnie inaczej.
Wyobraźmy sobie na przykład, że prowadzimy kampanię reklamową za pomocą Internetu i telewizji, których odbiór wymaga użycia wzroku. W takich obrazkowych przekazach możemy zatem wykreować nazwę swojej firmy używając zawsze tych samych kształtów i kolorów liter. W ten sposób klienci będą nierozerwalnie łączyli nasze atrakcyjne usługi z konkretną nazwą firmy.
A teraz nie pozostaje już nic innego, jak powiększyć wszystkie litery tworzące nazwę i umieścić je tuż przed wejściem do lokalu. W ten sposób zainteresowany klient na pewno nie przejdzie obojętnie, ponieważ w pamięci będzie miał wizualną reklamę i szybko zidentyfikuje konkretny lokal, bo rozpozna go po znajomym napisie.
Litery przestrzenne wydają się być więc niezastąpione w walce o klientów, ponieważ ich prosta konstrukcja przyciąga uwagę swoją innością. A jeśli wydaje nam się, że to za mało, możemy wybrać podświetlany napis, który z pewnością będzie jeszcze lepiej widoczny.
Jego zaletą jest to, że odznacza się właściwie przez całą dobę, co jest szczególnie ważne przede wszystkim wtedy, gdy oferujemy usługi świadczone wieczorną porą. Nocą dużo łatwiej jest przecież trafić do nocnego klubu, jeśli tuż przed wejściem do niego znajdziemy podświetlane litery przestrzenne.
Ich montaż i wykonanie wiąże się niestety z dodatkowymi kosztami, dlatego nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, ale niewątpliwie niezwykle skuteczne, bo klienci nie błądzą i nie szukają, ale od razu trafiają do celu.
To fakt, że wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia liter przestrzennych, ale nie trzeba być wielkim specjalistą, aby zauważyć, że największe i najbardziej rozpoznawalne firmy decydują się na ich użycie. Być może przyszła zatem pora, żeby rozkręcić swój biznes tak, aby również stał się rozpoznawalną marką. I jeśli chcemy to osiągnąć, powinniśmy przemyśleć zamontowanie liter przestrzennych, bo tak właśnie robią wszyscy poważni właściciele.