Skip to main content

Wybór ginekologa jest trudny. Przed pierwszą wizytą zawsze się obawiamy, ponieważ nie wiemy jak ona będzie wyglądała. Zapisując się na wizytę, zadajemy sobie pytanie czy taki lekarz ma być mężczyzną czy kobietą. Kimś młodszym czy starszym.
Niezależnie od tego, powinnyśmy udać się do specjalisty zaufanego i sprawdzonego przez mamę, siostrę lub najbliższą przyjaciółkę. Takie informacje z pierwszej ręki znacznie nas uspokoją, ponieważ możemy mieć wtedy pewność że w gabinecie nie zastaniemy nieuprzejmego i uszczypliwego doktora.
Możemy się również sugerować opiniami o konkretnych lekarzach, które zamieszczone są w Internecie. Tam znajdziemy opinie o najlepszym specjaliście w Krakowie i Warszawie. Owszem, pewnie kolejki do takiego lekarza są spore, ale czasem warto poczekać kilka dni i nie stresować się wizytą. Ale możemy poczekać oczywiście tylko wtedy, gdy wybieramy się na profilaktyczną wizytę.
Są jednak sytuacje, w których nie możemy zwlekać zbyt długo. Jeśli widzimy, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego, odczuwamy dyskomfort lub podczas samobadania piersi poczujemy coś niepokojącego — wtedy najlepiej zgłosić się do ginekologa jak najszybciej. Takie przypadki powinny być dokładnie obejrzane przez specjalistę, który zna się na rzeczy i pomoże nam w pokonaniu dolegliwości.
Ale nawet jeśli nic się nie dzieje, nie powinnyśmy całkowicie rezygnować z wizyty u ginekologa. Nie jesteśmy przecież w stanie samodzielnie zobaczyć co dzieje się wewnątrz naszego organizmu. Warto więc pamiętać o wizytach kontrolnych, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy w ciąży. Podczas ciąży bardzo ważna jest przecież opieka doświadczonego ginekologa, który będzie śledził prawidłowy rozwój i wzrost naszego dziecka.
Jeśli więc jeszcze z jakichś niewyjaśnionych powodów odkładamy wizytę u ginekologa, przyszła pora aby to zmienić. Ginekolog to też człowiek, nie gryzie i nie zabija. Znajduje się w swoim gabinecie po to, aby pomagać pacjentom. Powinniśmy mieć to na uwadze i pamiętać, że najważniejsze jest nasze zdrowie. Musimy się więc troszczyć o nie póki nie jest za późno. Jeśli zaniedbamy wizyty, a później okaże się jest za późno na leczenie, pozostanie nam mieć pretensje jedynie do siebie. Już dziś musimy więc zrobić wszystko, aby nie dopuścić do takiej sytuacji.

parens.pl