Skip to main content

Jeśli masz problemy z uzyskaniem kredytu, to możesz skorzystać z możliwości otrzymania pożyczki pod zastaw. Jest to opcja polecana dla wszystkich, którzy posiadają wartościowe przedmioty pokroju samochodów, maszyn, sprzętu rtv lub agd. W zasadzie pomocna będzie każda rzecz, którą można wycenić. Firmy udzielające pożyczki pod zastaw zazwyczaj dokonują szybkiej wyceny, a następnie wypłacają nam pożyczkę. Niektóre firmy oferują zastaw wyłącznie pod zastaw nieruchomości. Opcja taka możliwa jest dla osób fizycznych jak również firm. Pożyczki takie mają różnej długości termin, po którym należy je spłacić. Pożyczka udzielana jest pod zastaw dowolnej nieruchomości.
Tego rodzaju pożyczka jest wygodna, ponieważ pożyczkodawca nie zwraca uwagi na BIK oraz KRD. Zdolność kredytowa także nie jest brana pod uwagę, liczy się po prostu sam fakt posiadania. Nie jest wymagane również zaświadczenie o zarobkach jak również z ZUSu oraz US. Niektóre z firm oferują także pożyczki pod zastaw nieruchomości, które są już zadłużone. Pożyczka taka przyda się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy spłacić komornika. Pożyczki tego rodzaju udzielane są pod zastaw mieszkań, domów, gruntów rolnych, działek budowlanych, kamienic, jak również lokali użytkowych oraz hoteli i pensjonatów.
Pożyczki tego rodzaju zazwyczaj udzielane są pod zastaw nieruchomości znajdującej się na terenie całego kraju. Firma udzielająca pożyczek pod zastaw nieruchomości powinna odznaczać się indywidualnym podejściem do klientów, połączonym z elastycznością. Powinna być również godna zaufania. Niektóre z film doradzają także w kwestiach prawnych oraz finansowych, bez dodatkowych opłat, które miałyby być z tego tytułu pobierane. Darmowa jest także wycena nieruchomości oraz koszty notarialne. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z umową pożyczki. Zapewni to zabezpieczenie przed rozczarowaniem, po pobraniu pożyczki. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tej sferze to warto skontaktować się z prawnikiem. Nie wszystkie kwestie są bowiem dla nas jasne niekiedy.