Skip to main content

Po zbiorach borówki na krzewach borówki w kolejnych sezonach pojawiają się pąki owocowe. Następnie zaczynają przygotowywać się do mroźnej zimy. Jeśli zimno nie nadejdzie nagle, spodnie odpoczną i nie będą się martwić. Wszystkie odmiany borówki wymagają około określonej liczby godzin przechowywania w lodówce. Powyżej temperatury zamarzania, ale poniżej około 45 stopni Celsjusza, rośliny borówki są potrzebne, aby sprostać wymaganiom chłodzenia. Jesienią temperatura będzie wystarczająco niska, aby rośliny zaczęły zbierać niezbędne godziny chłodne. Borówka nie wyda owoców w następnym sezonie, jeśli nie zostanie zaspokojona potrzeba zimna. Długie okresy poniżej zera po prostu opóźnią koniec spoczynku, ale nie zwiększą wymagań dotyczących chłodzenia. Po osiągnięciu zapotrzebowania na chłodzenie rośliny zaczną rosnąć, gdy warunki do wzrostu staną się odpowiednie. Z tego powodu borówki mogą być uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ potrzebują chłodnych godzin.

Wymagania dotyczące godzin schładzania

Każdy zainteresowany uprawą własnych owoców w końcu zmierzy się z kwestią jednostek chłodniczych (CU). Dzieje się tak zwłaszcza przy uprawie borówki na południu. Godziny chłodne to skumulowane godziny w temperaturach od 32 do 45 stopni F. Niektóre inne owoce, takie jak brzoskwinie i jabłka, które wyewoluowały w chłodniejszym klimacie, mają wymagania związane z niską temperaturą.

Ilość niskiej temperatury, której roślina potrzebuje do normalnego wzrostu wiosną po sezonie zimowym, jest zwykle określana jako zapotrzebowanie rośliny na chłodzenie. Różne rośliny borówki bardzo różnią się potrzebami. Producenci borówek muszą wziąć pod uwagę wymagania chłodnicze roślin borówki amerykańskiej przy wyborze ich do sadzenia.

Czas schłodzenia to ilość niskiej temperatury potrzebna do zrównania się z czasem schłodzenia potrzebnym roślinie borówki do określenia obszaru, na którym można ją sadzić. Temperatury od około 35 do 45 stopni F zapewniają większość chłodzenia potrzebnego roślinom borówki. Najbardziej efektywna temperatura chłodzenia to 45 stopni F. Temperatury poniżej 32 stopni F dodają niewiele lub wcale do zapotrzebowania na chłodzenie, jakie otrzymuje instalacja

W zależności od odmiany rośliny borówki wymagają od 150 do 2000 godzin ekspozycji na temperatury od 35 roku życia [degrees] F do 45 [degrees] F są potrzebne do zaspokojenia potrzeb chłodniczych rośliny oraz wznowienia wzrostu i pękania pąków na wiosnę. Czas chłodzenia nie kumuluje się w temperaturach poniżej zera. Oznacza to, że temperatury poniżej zera nie wliczają się do niezbędnych zimnych godzin.

Wymagania chłodnicze dla niektórych borówek południowych.

Południowe odmiany borówki amerykańskiej to rośliny borówki amerykańskiej, które rosną w strefach od 6 do 10. W przypadku niektórych innych odmian wymagają znacznie mniej godzin chłodu. Niektóre owoce potrzebują tylko od 150 do 200 kilogodzin. Oznacza to, że możesz uprawiać borówki w południowych Stanach Zjednoczonych.

Niektóre odmiany krzewów borówki południowej i ich wymagania dotyczące chłodzenia są wymienione poniżej w kolejności wydłużania czasu chłodzenia.

Słoneczny niebieski Czas chłodzenia 150 godzin

Klejnot Wymagany czas chłodzenia 200 godzin

Ostry niebieski Wymagany czas chłodzenia 200 godzin

MGLISTY Wymagany czas ostygnięcia 250 godzin

Szmaragd Wymagane 250 godzin chłodniczych godzin Jest to doskonały wybór na cieplejsze obszary, ponieważ rośliny Southern Highbush potrzebują tylko 250 godzin chłodzenia, aby wyprodukować rekordowe ilości bardzo dużych borówek.

O’Neal Wymagany czas ostygnięcia 400 godzin

Jubileusz 500 godzin chłodzenia

Ozarkblue 800 godzin Wymagany czas ostygnięcia

Spośród borówki amerykańskiej, jak widać na powyższej liście, rośliny Blueberry Blueberry są najmniej wymagające pod względem wymagań dotyczących chłodzenia. Aby go wyhodować, potrzebujesz co najmniej 150 godzin chłodu.

Sunshine Blue ma wiele zalet. Sunshine Blue jest półkarłem o pięknych jasnoróżowych kwiatach, które wiosną stają się białe. Daje duże plony pysznych borówek. Toleruje gleby o wyższym pH lepiej niż wiele innych jagód i jest samozapylająca. Jego 150-godzinne zapotrzebowanie na chłodzenie jest niższe niż w przypadku jakiejkolwiek innej borówki, dzięki czemu nadaje się do uprawy w południowym klimacie, ale jest również niesamowicie odporna i stanowi doskonały dodatek do ogrodów i tarasów aż po Chicago.

Odmiany Rabbiteye

Jagody Rabbiteye pochodzą z południowych Stanów Zjednoczonych. Są uprawiane komercyjnie od ponad 100 lat, aw ostatnich latach opracowano lepsze odmiany. Krzew borówki amerykańskiej był przełomem w hodowli borówki królika. Hybrydyzowane odmiany rabbiteye dały początek niezwykłemu handlowi handlowemu borówką rabbiteye. Doprowadziło to do niezwykłego wzrostu produkcji borówki w rolnictwie, który przekształca gospodarkę Południa. Jagody rabbiteye wymagają godziny chłodzenia od 350 do 700 godzin. Króliki kwitną wcześniej, ale dojrzewają później niż odmiany południowe. Zebrane jagody rabbiteye mają doskonały okres przydatności do spożycia i generalnie są lepsze niż borówki wysokie.

Niektóre z popularnych krzewów borówki rabbiteye i ich wymagania dotyczące chłodzenia w celu wydłużenia czasu chłodzenia są wymienione poniżej.

JASNY. Wymagane 350-400 godzin chłodzenia.

Punkt kulminacyjny – Wymagane 450-500 godzin chłodu.

PREMIER Wymagane 550 kilogodzin.

TIFBLUE Wymagane 550-600 godzin chłodzenia.

NIEBIESKI PROSZEK Wymagane 550-650 godzin chłodzenia.

Odmiany północne

Odmiany północne z wysokimi krzewami wymagają dużo (zwykle 800-1000) zimnych godzin, aby wyprodukować jagody. Te rośliny borówki rosną w strefach od 3 do 7.

Jeśli krzew borówki nie dostanie wymaganej liczby godzin chłodu, może i często będzie dobrze rosnąć, ale nie będzie produkować jagód.