Skip to main content

Planujesz ogrodzić dom, a może plac budowy? Zapewne więc poszukujesz odpowiedniej siatki ogrodzeniowej. Występują różne rodzaje siatek ogrodzeniowych, te zwane ślimakowymi, które są najpopularniejszym typem siatek ze wszystkich ogrodzeń. Pleciona w ten sposób siatka posiada zagięte końcówki z obu stron. Kolejne rodzaje siatek to siatki zgrzewane, produkowane najczęściej w arkuszach. Produkowane są wystającymi na zakończeniu drutach lub w obwodzie zamkniętym bez drutów wystających. Świetnie radzą sobie w przemyśle oraz budownictwie. Sprawdzą się w roli siatek do wypełnienie bram oraz furtek, jak również osłony maszyn i urządzeń, czy wypełnienie balustrad lub ścianek działowych.

Siatka ogrodzeniowa wykonana z drutów zgrzewanych odznacza się wysokim stopniem wytrzymałości oraz twardości. Jeśli wolimy siatki o bardziej miękkiej konsystencji, to warto wypróbować siatkę ogrodzeniową plecioną. Siatki ogrodzeniowe różnią się pomiędzy sobą między innymi sposobem w jaki druty zostały połączone. Inne są również powłoki antykorozyjne, które pokrywają druty.

 

W jaki sposób można połączyć druty w siatkach ogrodzeniowych? Można je ze sobą zgrzać, stwarzając w ten sposób oczka w kształcie kwadratów oraz prostokątów. Drugim ze sposobów łączenia jest zaplatanie. Powstają w ten sposób oczka czworoboczne oraz sześciokątne.
Jeśli chodzi o zabezpieczanie siatek ogrodzeniowych, to podstawowym sposobem jest cynkowanie. Dzięki temu siatki nabywają srebrnego koloru, który po pewnym czasie matowieje, a następnie przechodzi w odcień szarości. Jeśli zależy nam na wyższej jakości, to warto zakupić siatkę pokrytą PVC albo poliestrem. Te sposoby pokrycia chronią ogrodzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak również negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, jak promieniowanie UV, temperatura czy deszcz. Dzięki czemu nie musimy obawiać się korozji. Co ciekawe, systemy powłokowe bywają objęte gwarancją, dzięki czemu możemy być pewni, że w razie uszkodzenia siatki, możemy liczyć na zwrot pieniędzy lub uszkodzonej siatki.

z500.pl