Skip to main content

Praca zdalna nie jest już tylko modnym hasłem, z którego ostatnio korzystają firmy. Stało się trochę więcej niż to. Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorcy byli często zmuszani do zatrudniania podległych i niewykwalifikowanych pracowników ze względu na brak wykwalifikowanej kadry w najbliższym otoczeniu. Jednak pojawiła się chmura i od tego czasu czasy się zmieniły.

Większość z nas słyszała, jak giganci rynkowi, tacy jak IBM, promują politykę pracy w domu. Obecnie wielu pracowników, nie tylko kobiety, ma luksus pracy w odległych lokalizacjach. Przy próbie zbadania przyczyn w grę wchodzą dwa główne czynniki:

  1. Pomaga zaoszczędzić koszty operacyjne. Mniejsza liczba pracowników w hali produkcyjnej oznacza niższe wydatki na sprzęt, oprogramowanie i ogólną konserwację personelu.
  2. Daje firmom możliwość zatrudnienia wysoko wykwalifikowanego kandydata bez względu na bariery geograficzne pomiędzy nimi.

W jaki sposób zewnętrzna struktura pracy pomaga branży księgowej?

Nie ma wątpliwości, że zewnętrzna struktura pracy nadała rachunkowości niezbędną zmianę. Ale jakie dokładnie są zalety wejścia chmury do branży księgowej? Podyskutujmy:

Środowisko i wydajność idą w parze

Chmura to nie tylko technologia wprowadzająca efektywność do procesu księgowego. Oczywiście dużym problemem dla firm księgowych jest robienie notatek w dużych księgach, prowadzenie czasopism i zapisywanie wszystkiego. Dzięki aplikacjom i usługom opartym na chmurze firmy nie tylko korzystają z codziennych procesów oszczędzających czas, ale także odnotowały znaczną redukcję błędów.

Jeszcze bardziej zauważalny jest jednak fakt, że dzięki technologii chmury firmy stały się dużo bardziej przyjazne środowisku. Te aplikacje działające w chmurze nie tylko nie wymagają papieru do działania, ale także promują ideę kultury pracy, w której zapotrzebowanie na sprzęt jest ograniczone do minimum. Ponieważ wszystko znajduje się w chmurze, obsługiwanej przez jednego dostawcę usług w chmurze, firmy nie potrzebują własnej kompleksowej wewnętrznej infrastruktury IT. Oznacza to mniejsze zużycie sprzętu i ostatecznie mniejszą ilość odpadów IT. W końcu technologia, która sprzyja planecie, sprzyja wszystkim.

Współczesny księgowy 

Nie tylko firmy stały się globalne, ale także nowoczesny księgowy. W przeciwieństwie do przeszłości, kiedy księgowi regularnie odwiedzali biura swoich klientów i przeglądali ich rachunki i rachunki, dziś specjaliści mogą to wszystko robić we własnym biurze lub nawet w domu.

Aplikacje księgowe hostowane w chmurze, umożliwiły księgowym i ich klientom współpracę 24 godziny na dobę, niezależnie od ich położenia geograficznego. Wszystko, co muszą zrobić, to przechowywać swoje dane w aplikacji opartej na chmurze i udostępniać dane uwierzytelniające swoim księgowym, aby uzyskać dostęp do swoich plików. Nie musisz więc być fizycznie obecny jak tradycyjni księgowi.

Znacząco zmniejszyły się błędy w sprawozdawczości podatkowej

Sezon na zeznanie podatkowe jest trudny dla większości właścicieli firm i zrozumiały również dla ich księgowych. Winowajca był wyraźnie nieostrożny w przypadku danych finansowych. Systemy księgowe oparte na chmurze wykonują większość zadań samodzielnie, umożliwiając księgowym płynny sezon podatkowy. Gdy wszystko jest właściwie udokumentowane, wszystko w jednym miejscu, prawdopodobieństwo, że księgowi przegapią lub przeoczą wartość podlegającą opodatkowaniu, jest znacznie zmniejszone. Umożliwia to księgowym i / lub specjalistom podatkowym przygotowywanie dokładnych raportów, a także zwiększa szansę na ulgę podatkową poprzez przejrzystość raportów.

Klienci zagraniczni, czek

Jak często zwracasz się o poradę do lekarzy pracujących za granicą? A może weź udział w kursie online, ponieważ nie jest on dostępny w Twojej okolicy? Cóż, wszyscy znamy przyjaciół i rodzinę, którzy decydują się na usługi w chmurze dla całego szeregu codziennych potrzeb. Podobnie, z pomocą chmury, firmy, osoby prywatne i właściciele firm mogą zatrudnić zdalnego księgowego do obsługi ich finansów i kont. Jak wspomniano powyżej, klienci i ich księgowi mogą z łatwością współpracować za pomocą chmury, niezależnie od różnicy w ich bieżących lokalizacjach i strefach czasowych.

I w końcu

Innowacje w rachunkowości pozytywnie wpłynęły na branżę księgową w inny sposób niż omówiliśmy powyżej. Chociaż cztery wymienione powyżej obszary są istotne, istnieją również inne korzyści. Każdy, kto ma doświadczenie w pracy w chmurze z pierwszej ręki, rozumie, że chmura to nie tylko trend, ale także konieczność. Każda firma, duża lub mała, która musi wprowadzić technologię do swojego procesu bez wydawania fortuny, może od razu przejść do chmury.