Skip to main content

Kiedy szafa pęka w szwach, a znowu okazuje się, że nie mamy co na siebie włożyć, nie ma  sensu panikować, bo z pewnością uda nam się znaleźć coś, co będzie pasowało. I chociaż na początku może nam się wydawać, że to niemożliwe, zaraz przekonamy się, że kobieta jest zdolna właściwie do wszystkiego, pod warunkiem, że ma odpowiednią motywację i zaplecze finansowe.

Jeśli chodzi o to ostatnie, wcale nie musimy się nastawiać na wielkie zakupy i wymianę całej garderoby. Oczywiście, to też jest możliwe, ale wcale niekonieczne. Czasem wystarczy przecież kupić jedną bluzkę, aby okazało się, że pasuje ona właściwie do wszystkiego, a w ten sposób możemy zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy, bo za każdym razem skompletujemy ją  z zupełnie innymi i odmiennymi rzeczami.

Wydaje się więc, że oprócz klasycznej, czarnej sukienki, którą przywykłyśmy nazywać ”małą czarną”, jest jeszcze wiele innych rzeczy, które obowiązkowo musimy mieć w swojej szafie, ponieważ zawsze wyglądają dobrze i sprawdzają się właściwie w każdej sytuacji.

Mowa między innymi  o topach na cienkich ramiączkach, które nosimy zazwyczaj latem, kiedy żar leje się z nieba. Wtedy też chętnie odsłaniamy swoje ciało i ramiona, dlatego wybieramy bluzki bez rękawów, ponieważ jest nam dużo chłodniej, a przy okazji mamy szansę na piękną, letnią opaleniznę. Tutaj najlepiej sprawdzają się topy wykonane z naturalnych tkanin takich jak len czy bawełna, ale to oczywiście nie jest regułą, bo zazwyczaj nosimy to, co po prostu nam się podoba, a nie zwracamy uwagi na skład odzieży.

Topy na cienkich ramiączkach na stałe weszły również do klasyki strojów typowo sportowych, jakie ubieramy na zajęcia fitness czy siłownię, bo są komfortowe i zapewniają maksymalną swobodę ruchów, a to przecież jest bardzo ważne, kiedy żyjemy aktywnie. Takie koszulki wykonane są jednak ze specjalnego materiału, który zapewnia doskonałą wentylację, dzięki czemu nasze ciało się mniej poci, ale również skutecznie odprowadza nadmiar potu na zewnątrz.

Pomyli się jednak ten, kto powie, że topy na cienkich ramiączkach są idealne wyłącznie dla kobiet, które nie zwracają uwagi na swój wygląd zewnętrzny i ubierają sprane i rozciągnięte topy, myśląc, że wyglądają w nich dobrze.

Oczywiście, o kwestiach gustu najlepiej nie dyskutować, bo każdy ma w domu lustro i widzi, jak wygląda. Ale przecież nie o wygląd chodzi, ale przede wszystkim o to, abyśmy się dobrze czuły w tym, co nosimy. Wydaje się zatem, że kierowanie się opiniami innych osób wcale nie jest konieczne, skoro mamy swój własny rozum.

Niemniej jednak, topy na cienkich ramiączkach mogą mieć zarówno sportowy, jak i bardzo elegancki charakter, dlatego każda z nas ma szansę znaleźć swój własny i idealny wzór. To normalne, że jesteśmy inne, mamy inny tryb życia i inne poczucie estetyczne. Nie dziwi zatem fakt, że potrzebujemy innych strojów.

Inaczej ubierze się przecież trenerka personalna pracująca na siłowni, a zupełnie inaczej pracownica kancelarii adwokackiej. Każda z tych kobiet ma jednak możliwość wyglądać w swojej pracy doskonale i adekwatnie, ubierając top na cienkich ramiączkach. Wszystko zależy przecież od wybranego materiału i fasonu.

Kobiety ceniące styl i elegancję, mogą na przykład zdecydować się na top wykonany z luksusowego materiału, jakim jest jedwab, który doda nam dużo szyku i doskonale dopasuje się do eleganckich spodni lub spódnicy oraz żakietu.

A jeśli nadal nie możemy się zdecydować, bo wydaje nam się, że wciąż będziemy wyglądały zbyt przeciętnie, być może powinnyśmy postawić na wracający w ostatnim czasie do łask aksamit. Jego zaletą jest to, że doskonale się układa a w dodatku zmienia swój wygląd w zależności od padania promieni słonecznych, zatem zawsze będziemy w nim wyglądały inaczej niż przed momentem.

Co jeszcze możemy wybrać? Klasyczne topy na cienkich ramiączkach z koronkowymi wstawkami to coś ponadczasowego i zawsze wyglądającego po prostu świetnie i niezwykle elegancko, dlatego nawet jeśli zależy nam na szykownym wyglądzie, nie oznacza to, że zawsze musimy umierać oficjalną sukienkę.

Czasem możemy przecież zaszaleć i pozwolić sobie na urozmaicenie stroju, a w takiej sytuacji z pewnością elegancki top na cienkich ramiączkach sprawdzi się najlepiej, bo podkreśli wszystkie walory naszego ciała, niezależnie od tego, ile mamy lat. Top jest przecież czymś, co pasuje zarówno nastolatce jak i starszej pani, a jeśli będzie dobrze dobrany — sprawdzi się właściwie w każdej życiowej sytuacji.

fashionplus.pl