Skip to main content

Jeśli chodzi o studiowanie sztuki filmowej, uczelnie polskie stają się dobrym miejscem, aby stawiać tu pierwsze kroki. I chociaż jest kilku uznanych reżyserów, którzy nigdy nie uczęszczali do szkoły filmowej, kilku nadal to robiło. Wśród tego typu absolwentów szkół filmowych są chociażby Oliver Stone, George Lucas i Steven Spielberg.

Zanim się zapiszesz sprawdź profil szkoły, mogą się znacząco różnić. Dla przykładu może to być szkoła filmowa w alternatywnym stylu, w której uczysz się w pracy. Profesjonalny filmowiec zostanie wyznaczony na ucznia, który poprowadzi ich w szkoleniu twojego rzemiosła. Środowisko szkoleniowe mentora / praktykanta zapewni ci indywidualne doświadczenie i zapewni jeden z najlepszych sposobów na nawiązanie znajomości, których potrzebujesz w branży filmowej. Nauczysz się na różnych zajęciach, takich jak techniki reżyserskie, historia filmu, kinematografia, produkcja filmowa, montaż filmowy, jak napisać scenariusz i jak sfinansować swój film.

Inną szkołą filmową są tradycyjne studia. Tam będziesz brać udział w kursach w bardziej szkolnej atmosferze. Niektóre z tych kursów obejmują: podstawy pisania scenariuszy, podstawy kamer DV i HD, nagrywanie dźwięku do filmów i wideo oraz cyfrowe tworzenie filmów.

Reżyserowanie filmu to coś więcej niż krzyczenie „Akcja!” Cięcie!” Za film odpowiada reżyser. To on decyduje, kto będzie obsadą, jakie lokalizacje i studia zostaną wykorzystane do kręcenia oraz harmonogram produkcji.

Producent będzie miał więcej wspólnego z branżową stroną produkcji filmowej.

Montażysta filmowy weźmie godziny nakręconego materiału i połączy je w logiczny sposób. Podczas gdy reżyser poinformuje montażystę, które z dwudziestu siedmiu ujęć sceny chce w ostatecznym ujęciu, to montażysta jest tym, który faktycznie składa je w całość.

Operator to osoba, która oświetla plan i kontroluje sposób, w jaki kamera będzie nagrywać obraz. Reżyser konsultuje się z operatorem, jaki byłby najlepszy kąt dla kamery do filmowania. Oto kilka rzeczy, którymi zajmą się szkoły filmowe w Austin.